Základy fotografování

20141130-025656-tomas-adamec-mg-9582.jpg

Tomáš Adamec

Fotografie mě živí již od roku 2006. Jako fotoreportér internetového deníku Aktuálně.cz jsem sbíral zkušenosti napříč mnoha fotografickými žánry a přitom jsem Více o lektorovi »

20141212-031515-minikurz.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 18 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Chcete pochopit teoretické základy fotografování a nebaví Vás číst knížky? Nebo jste již základy četli, ale chcete je konečně umět používat?

Na tomto kurzu se můžete naučit ovládat Váš fotoaparát, pochopit základní principy expozice a umět zvolit správné nastavení v různých situacích. Stihneme se přitom věnovat jak technice, tak i kompozici a samozřejmě i konkrétním otázkám s ohledem na Vaše zájmy a Váš fotoaparát.

Hlavní téma kurzu

  • základní principy digitální fotografie
  • užitečné funkce Vašeho fotoaparátu
  • význam clony, času a citlivosti
  • jak používat expoziční režimy
  • jak reagovat v běžných situacích
  • jak se vyvarovat častým chybám
  • jak zvládnout ostré fotky
  • jak vybrat vhodné příslušenství
  • jak zpracovat fotografie

Poradím Vám také zdroje pro další studium, předvedu práci v ateliéru a v případě zájmu můžeme pokračovat navazujícím individuálním kurzem.

Pro koho je kurz vhodný

Kurz je vhodný pro majitele nových fotoaparátů, pro věčné začátečníky, ale i mírně pokročilé uživatele, kteří chtěji rozumět vlastní technice a vyvarovat se častým chybám. Je přitom jedno, jestli používáte telefon, kompakt nebo zrcadlovku. Základní principy fotografie platí pro všechny.

Co s sebou

Váš fotoaparát a cokoliv na poznámky. Pokud Vám není něco jasné v manuálu Vašeho fotoparátu, vemte ho klidně s sebou, rád se pokusím vysvětlit. Tedy pokud je psaný alespoň trochu srozumitelně :-) Pokud si přinesete vlastní fotografie (do 20 ks), můžeme je také společně rozebrat. Naopak z kurzu rozhodně neodejdete s prázdnou - kromě zajímavých tipů a zdrojů mám pro každého účastníka připravenou šikovnou cestovní nápovědu.

Praha - ateliér

Pražský termín kurzu probíhá v příjemném prostředí malého vybaveného ateliéru v ulici Kytlická 762/29 (Praha - Prosek). Klidné místo a malý počet účastníků jsou zárukou, že se budeme věnovat tématu a dotazům, které zajímají právě Vás. Před setkáním obdržíte pozvánku s podrobnou mapkou.

 

Doprovodné fotky

  • 20141215-011422-kurz-fotografovani.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.