Sketch – efektivní design aplikací a webů

7639300-pass-2016-circle-1k.jpg

Lukáš Fronc

Ahoj, jmenuji se Lukáš a od r. 2007 jsem UI designer a vývojář webů či aplikací na volné noze. Od 2/2016 stavím aplikace a weby pro velké korporáty a Více o lektorovi »

7639300-pass-2016-circle-1k.jpg

Lukáš Fronc

Ahoj, jmenuji se Lukáš a od r. 2007 jsem UI designer a vývojář webů či aplikací na volné noze. Od 2/2016 stavím aplikace a weby pro velké korporáty a Více o lektorovi »

2738040-thumbnail.jpg
Malířská ul., Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Poznámka k termínu

Individuální kurz mohu nabídnout mimo běžnou pracovní dobu, tj. večery nejdříve kolem 18.30 večer, nebo víkendy a svátky.
Pokud nás dělí vzdálenost, ze zkušenosti stejně tak dobře funguje kurz na dálku - sdílená obrazovka přes Skype, či TeamViewer, hlas přes Skype či telefon apod.

Spolu s přihláškou ideálně uveď svou úroveň znalosti programu, očekávání. Pokud máš konkrétní problematiku, kterou bys rád řešil, prosím o popis, abych se na kurz mohl případně blíže připravit. Samozřejmě je i prostor pro dotazy, řešení problémů, optimalizaci Tvého workflow, komentář k Tvým již existujícím pracem aj.

Sketch

je vektorový grafický editor (sketchapp.com) – relativně mladý, a to je právě jeho největší výhodou.
Nenese s sebou žádné zlozvyky a zažité nepříjemnosti jako např. konkurenční aplikace od Adobe. V prostředí OS X je nativní a respektuje globální klávesové zkratky i návyky.

Na ilustrace a artwork vhodný není, ale wireframe, webdesign, appdesign (design aplikací), responsibilitu aj. v něm uděláš nevídaně efektivněji než např. v Photoshopu/Illustrátoru. A to si troufnu říci, že i tyto nástroje znám velmi důkladně (důkaz? tuts.fronc.name).

Pro designery, kteří Sketch ještě neznají bude jistě zajímavá jeho cena US $ 99, která se proti paušálu Adobe nedá vyjádřit jinak, než "Hodně muziky za málo peněz". Se Sketchem si totiž s pořádnými podklady vystačíte docela.

Pro koho je kurz vhodný?

Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří Sketch nikdy neviděli i pro designery, kteří se v něm již základně orientují ale mají pocit, že nevyužívají jeho potenciál naplno.

Náplní kurzu bude mj.:

  • základní orientace v UI a shortcuty
  • rozdíl mentality proti Adobe (Ps, Ai)
  • organizace dokumentu
  • efektivita práce
  • exporty
  • pluginy
  • mock-upy
  • prostor pro otázky

Co od kurzu čekat?

Kdo nezná můj styl výuky, jen v kostce shrnu že se nejedná o 'tutoriál' typu "zde klikni a udělá to toto, tlačítko je tady". O daném tématu přednáším, vysvětluji. Mým cílem je předat know-how a principy tak, aby sis odnesl znalosti, které dokážeš aplikovat na jakýkoliv svůj budoucí projekt.

Program vysvětlím z pohledu zkušeného designera na volné noze, který ve Sketchi řeší střední i velké komerční zakázky.

Cílem kurzu

bude představit tuto aplikaci jako altrenativu k masovým produktům Adobe, zorientovat se v ní a ukázat jeho přednosti a přesvědčit o výhodách, díky kterým navrhneš Tvůj příští web nebo aplikaci rychleji a efektivněji.

Pokud ještě před kurzem máš nějaké zádrhely či cokoliv, co bys rád řešil/a, určitě si svůj dotaz přines s sebou a společně se na něj podíváme.

Víš, že Lukáš vede také tyto kurzy?

Víš, že Lukáš vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

  • 7620850-sketch-presentation-1.jpg
  • 6103980-sketch-presentation-2.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.