8wjc79kawdavmc8-d8fc40ad-6132-4eec-b638-c125b9cb8f09.jpeg

Tereza Chmelíková

Na Naučmese od 4. 10. 2017, vedl/a kurzy pro 239 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Práce lektorky

V roce 2016 jsem byla pravděpodobně ve stejném bodě jako ty. Měla jsem malou dcerku a zoufale jsem chtěla vylepšit rodinný rozpočet tím, že budu chodit do práce. Ale do jaké? Bylo mi jasné, že to nebude práce na celý úvazek, že musím najít zaměstnání nebo práci, kde budu moc i tak trávit čas se svou dcerou. A tak jsem hledala. Hledala jsem půl roku. Udělala spoustu chyb, poučila se z nich a nakonec jsem zakotvila ve svělém týmu Montessori školy Andílek a kromě toho se věnuji lektorské činnosti, která doplňuje jak mou práci tak potřebu rozvíjet se a předávat dál. Proto ti mohu pomoci bezpečně projít celým procesem získávání práce s dítětem. Protože sama jsem byla ve stejném bodě jako ty.

Lektorské činnosti se věnuji od roku 2007.V průběhu své praxe jsem se věnovala počítačovým kurzům pro úřad práce, v mezinárodní právnické firmě jsem prošla pokročilým školením v marketingu, poté jsem vedla menší firmu a řešila její propagaci a plynulý chod. Nyní v projektech se věnuji zas a znova propagaci a do toho externě radím firmám se správou jejich sociálních sítí.

Nyní ve spolupráci s projektem Ruku v ruce - zpět do práce uskutečňuji kurzy po České republice a pomáhám ženám bezpečně projít celým procesem získání práce a harmonizace rodiny.

 

Šití

Šití mě provázelo celé dětství, kdy jsem pozorovala svou babičku a maminku v procesu šití, trávila hodiny nad šitím šatů na ples a nakonec po narození dcerky Elišky jsem se přeorientovala na dětské oblečení a hračky.

Každý rodič asi ví, jak náročné je zabavit dítko v čekárně, dopravním prostředku nebo na schůzce. Velkou pomocí se mi tedy stala Quiet book, kdy právě Eliška je tím, kdo určuje, které stránky budou mít úspěch a které nikoliv.

Metodou pokus-omyl jsem si vypracovala systém tvorby knížek tak, aby bylo možné stránky obměňovat, přidávat aj. 

Absolvovala jsem akreditovaný kurz Základy Montessori pedagogiky a také jsem získala certifikát pro asistentku pedagoga v Montessori pro věkovou skupinu 0-3roky, kde jsem načerpala inspiraci pro další tvoření aktivit pro Quiet book v souladu s věkem dítěte a jeho potřebami.

Prošla jsem si procesem zakázkového šití a protože vím, že každá maminka má trochu jinou představu o aktivitách, vzhledu a provedení, rozhodla jsem se proto uspořádat kurz, kde tě naučím si Quiet book vytvořit podle svých představ, aniž bys do té doby musela vůbec umět cokoliv ušít. Jako velký bonus tohoto kurzu vidím, že knížka tebou vytvořená má jak pro teb, tak pro tvé dítko úplně jiný význam, než kdyby byla koupená. Má doslova nevyčíslitelnou cenu, protože byla tvořená s láskou a od <3.

Tereza

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.