200% Mac

7639300-pass-2016-circle-1k.jpg

Lukáš Fronc

Ahoj, jmenuji se Lukáš a od r. 2007 jsem UI designer a vývojář webů či aplikací na volné noze. Od 2/2016 stavím aplikace a weby pro velké korporáty a Více o lektorovi »

7639300-pass-2016-circle-1k.jpg

Lukáš Fronc

Ahoj, jmenuji se Lukáš a od r. 2007 jsem UI designer a vývojář webů či aplikací na volné noze. Od 2/2016 stavím aplikace a weby pro velké korporáty a Více o lektorovi »

20150610-002420-efektivni-mac.png
osobně v širším centru Prahy či Skype/TeamViewer, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 53 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

Individuální kurz mohu nabídnout mimo běžnou pracovní dobu, tj. večery nejdříve kolem 18.30 večer, nebo víkendy a svátky.
Prosím o domluvení termínu vyhovující oběma stranám předem.

Potřebuješ individuálně pomoci se svým Mac, nastavit jej, vyřešit problém, zaměřit efektivitu na Tvou náplň práce či jen preferuješ individuální přistup proti skupině, nebo je pro Tebe Praha těžko dostupná? Je možné domluvit si termín a uskutečnit tento kurz osobně či vzdáleně (přes sdílenou obrazovku TeamViewer s telefonem či Skypem). Napiš mi dopředu oblasti, které Tě zajímají, abych upravil osnovu kurzu dle Tvých očekávání a potřeb.

[čti: dvě stě procentní Mac – ve smyslu dostat z Macu minimálně dvojnásobek co BFU :-)]

Předně bych rád uvedl, že ačkoliv je kurz zaměřen primárně na Mac a bude demonstrován na Macu, veliká část nástrojů a aplikací má své protějšky či alternativy na Windows. Je tedy možné se přijít inspirovat, pochytit efektivní workflow či načerpat tipy na konkrétní aplikace dostupné i pro jiné platformy, ačkoliv nejste uživateli OS X / macOS (Mac).

Rámcovitě se budeme zabývat:

 • chytrou schránkou "clipboard"
 • nástroji, které za nás doplňují špatně pamatovatelné údaje, celé věty či celé kusy kódu
 • generováním a správou hesel napříč všemi platformami: OS X / macOS, iOS, Android i Windows
 • rozšíříme si schopnosti QuickLook
 • naučíme se využívat doslovného stroje času (TimeMachine)
 • uzpusobíme si OS X / macOS skytými příkazy
 • rozšíříme možnosti OS X / macOS o správu oken a vlastní gesta
 • nadefinujeme si vlastní klávesové zkatky napříč různými aplikacemi
 • naučíme se automatizovat
 • budeme hromadně spravovat soubory
 • cloudovými aplikacemi
 • přestaneme dublovat soubory pomocí symbolických linků a duplicity odstraníme
 • ukážeme si, jak svůj Mac (SW) vyčistit a jak o něj pečovat
 • a jak ušetřit cenné Gigabity na rychlých SSD
 • a další chytré 'utilitky' pro usnadnění života
 • Navíc! Pokud máš iPad, naučím tě pár vychytávek, jak ho s Macem pužívat v totální synergii a vyboostovat svou efektivitu.
 • Vždy je prostor pro dotazy a řešení specifických problémů každého účastníka.

Tímto kurzem si dávám za cíl, že Ti ukážu jak chytrým používáním Macu šetřit minuty a minuty Tvého času každý den. Jak udělat rutinní práci efektivnější a jak si zvýšit užitek z používání platformy Mac.

Nikdo nemá rád nepříjemná překvapení a proto bych rád upozornil, že některé z presentovaných aplikací jsou placené. Neznamená to tedy, že vše, co se naučíš dostaneš úplně zadarmo. Budeš ale vědět, kam případně směřovat svůj další budget na SW a zjistíš, zda pro Tvé potřeby investice dává smysl či nikoliv.

Potřebuješ svůj laptop s sebou?

Nepotřebuješ :-) Nebude to workshop, kde by sis okamžitě instaloval a zkoušel každou aplikaci. Bude to formou demonstrativní přednášky (samozřejmě přímo názorně a živě v systému – žádné slajdy), abys načerpal(a) workflow a viděl(a) jak to vše funguje. Po přednášce dostaneš souhrn probíraných aplikací s krátkou anotací, takže na zkoušení budeš mít prostor (třeba) doma kdy se sám rozhodneš, které z nich pro tebe budou maximálně přínostné a které méně.

Samozřejmě si však laptop přinést můžeš, třeba kvůli poznámkám. A pokud máš desktop (nejen iMac či Mac Mini) stejně tak dobře poslouží blok a tužka :-)

 

Individuální s kupinový kurz

Kurz rád připravím pro skupinu, firmu v reakci na individuální potřeby od úrovně znalostí účastníků, přes očekávání až po specifické potřeby vašich denních činností.

 Pokud máš svůj Mac teprve krátce a hodily by se Ti navíc základy či srovnání mentality OS X / macOS s Windows, přijď i na můj druhý kurz Windows 2 Mac :-)

Víš, že Lukáš vede také tyto kurzy?

Víš, že Lukáš vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.