Základy Photoshopu - intenzivní kurz od A do Z

7rjk3t7msi92nsa-mgl0033-small.jpeg

Antonín Mika

Abych to shrnul - miluji dobré jídlo, mám rád snooker, Japonsko, Guitar Hero, ping pong a svého nalezeného a zachráněného kocoura Chatona. A miluji Photoshop.A Více o lektorovi »

7rjk3t7msi92nsa-mgl0033-small.jpeg

Antonín Mika

Abych to shrnul - miluji dobré jídlo, mám rád snooker, Japonsko, Guitar Hero, ping pong a svého nalezeného a zachráněného kocoura Chatona. A miluji Photoshop.A Více o lektorovi »

9qdtm5x2pu3-ilustracni-obrazek-01.jpg
Galerie Harfa, Českomoravská 2420/15a, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Během čtyř hodin se spolu podíváme na nejlepší grafický editor na světě (Gimpaři, Zoneráci a Affinitáři prominou) – Adobe Photoshop. Od prvního zapnutí, přes základní úpravy fotografií, práci s textem, a skončíme s vámi vlastnoručně vyrobenou fotomontáží. Celý kurz je velmi nabitý informacemi, tak se připravte na poměrně rychlou jízdu :)

Co budete umět?

 1. Ukážeme si, jak program Photoshop vlastně vypadá, abyste při práci hned věděli, kam sáhnout.
 2. Vysvětlíme si základní stavební kámen práce ve Photoshopu: princip vrstev.
 3. Probereme obrazové úpravy, jako jsou například jas, kontrast, barevnost, oříznutí, změna velikosti, převod do černobílé atp.
 4. Mrkneme i na histogram, úrovně a křivky.
 5. Podíváme se také na speciální vrstvy úprav a na další možnosti vrstev. Budete pak umět třeba prolnout s fotografií přidanou mlhu, hvězdy atp.
 6. Pro selektivní úpravy (pokud chcete např. zesvětlit jen část fotografie) je nezbytné umět pracovat s výběry a s maskami.
 7. Ukážeme si několik nejčastěji používaných filtrů, jako například zostření, rozmazání, redukci šumu, zkapalnění atp.
 8. Naučíte se také základní práci s textem.
 9. A na závěr spolu vytvoříme vaši první fotomontáž.
 10. Jako bonus následně doma zjistíte, že všechny photoshopové tutoriály na Youtube, které jste předtím nestíhali nebo jim nerozuměli, se začnou jevit smysluplnější a jednodušší. Znát základy Photoshopu dělá divy.

Co s sebou?

 1. Notebook s nainstalovaným Photoshopem. Pokud Photoshop nevlastníte, zkušební plnohodnotnou sedmidenní verzi můžete stáhnout zde: Bezplatná zkušební verze Photoshopu
 2. Pokud chcete, můžete si vzít blok a tužku na poznámky. Po skončení kurzu ode mě dostanete souhrn probrané látky, takže to není nutné.

Co si odnesete?

 1. Vědomosti, nadšení a silné nutkání ihned začít „photoshopovat“ :)
 2. Na začátku kurzu si zkopírujete z flashdisku balík výukových materiálů (příkladové fotografie atp.), na kterých bude probíhat výuka a které vám samozřejmě i zůstanou.
 3. Obdržíte také písemný souhrn probírané látky, který vám dobře poslouží k pozdějšímu oživení toho, co na kurzu probereme.

Kde a kdy se potkáme?

 1. V Praze v ulici Českomoravská se nachází v Galerii Harfa ideální kavárna s možností připojení notebooku do sítě i na WiFi.
 2. Kurz trvá 4 hodiny a na konkrétním čase se domluvíme individuálně podle našich možností.

Těším se :)

Víš, že Antonín vede také tyto kurzy?

Víš, že Antonín vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.