Video kurz

Základní principy Photoshopu

7rjk3t7msi92nsa-mgl0033-small.jpeg

Antonín Mika

Abych to shrnul - miluji dobré jídlo, mám rád snooker, Japonsko, Guitar Hero, ping pong a svého nalezeného a zachráněného kocoura Chatona. A miluji Photoshop.A Více o lektorovi »

7rjk3t7msi92nsa-mgl0033-small.jpeg

Antonín Mika

Abych to shrnul - miluji dobré jídlo, mám rád snooker, Japonsko, Guitar Hero, ping pong a svého nalezeného a zachráněného kocoura Chatona. A miluji Photoshop.A Více o lektorovi »

6956140-obrazek-na-naucmese.jpg

12 spokojených absolventů kurzu

Úvodní video ke kurzu

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Najít na Youtube kvalitní komplexní návod na Photoshop je prakticky nemožné, tím spíš v českém jazyce. Občas je procházení všech různých návodů až frustrující, protože člověk často ani nenajde, co přesně potřebuje vědět, nebo tomu zkrátka nerozumí.

Pokud ale znáte photoshopové základy, stane se ve vašem vnímání tutoriálů takový malý zázrak. Najednou vám nepřijdou příliš rychlé, nepotřebujete vše do detailu popisovat, a dokonce vám potom chvílemi stačí pouze sledovat obraz s komentářem v řeči, které nerozumíte.

Všechny tyto photoshopové základy vám pomůžeme ovládnout ve videokurzu ZÁKLADNÍ PRINCIPY PHOTOSHOPU.

Ve 12 lekcích polopatických video-návodů, které pochopí opravdu každý a ve kterých vám lektor vše ukáže a vysvětlí, jako kdybyste se koukali na svůj vlastní monitor. Krok po kroku od samotného spuštění Photoshopu, až po tvoření fotomontáží.

A hlavně - po absolvování tohoto kurzu už nebudete mít problémy pochopit pokročilejší techniky a vaše dovednosti s Photoshopem půjdou nahoru nesrovnatelně rychleji…

Obtížnost kurzu:
Úplný začátečník

Počet kapitol:
12 + 1

Celkový čas videokurzu:
cca 4 hodiny a 30 minut

Co se ve všech 12 kapitolách naučíte?

 1. Základní orientace
  Naučíte se orientovat v prostředí Photoshopu, otevírat fotografie, pohybovat sev obrazu, přibližovat a oddalovat, ukládat dokumenty a další...
 2. Princip vrstev
  Vrstvy jsou základním stavebním kamenem při práci ve Photoshopu. Naučíte se, jak vrstvy fungují, jak měnit jejich nastavení, vytvářet nové vrstvy, vložit do dokumentu obrázek a další...
 3. Základní úpravy
  V této kapitole se naučíte ořezávat fotografie, měnit jejich velikost, srovnat horizont, měnit světlost fotografií, jejich barevnost, kontrast, vytvořit z barevné fotky černobílou a mnoho dalšího...
 4. Úrovně a křivky
  Úrovně a křivky jsou už o trochu složitější nástroje na úpravu světlosti, barevnosti i kontrastu obrazu. Naučíte se, jak je používat, co to je a co zobrazuje histogram a co je barevný model RGB.
 5. Vrstvy úprav a režimy prolnutí
  Vložit do fotografie oheň, mlhu, blesky, hvězdy, překrýt obraz libovolnou texturou a mnoho dalšího se naučíte v páté lekci.
 6. Výběry
  Pro jakékoliv selektivní úpravy potřebujete umět zacházet s výběry. Naučíte se pracovat s lasem, kouzelnou hůlkou a rychlým výběrem, oddělit objekt od pozadí, vyměnit oblohu a mnoho dalšího.
 7. Masky
  Poznejte úžasnou sílu maskování - nedestruktivní selektivní úpravy, nedestruktivní mazání, aplikace vrstev úprav a další... Díky maskám už nikdy nepřijdete o původní materiály.
 8. Transformace
  V této lekci se naučíte předmětům měnit velikost, otáčet s nimi, měnit jim perspektivu, křivit je, dále různé způsoby, jak vytvořit stín, a mnoho dalšího...
 9. Styly vrstev
  Potřebujete vyrobit vnitřní nebo vnější stín, záři, vytažení, úkos a reliéf, překrýt vrstvu barvou, přechodem či vzorkem? To vše ve Photoshopu není problém během pár kliknutí. Tyto efekty se používají nejčastěji pro úpravy textů.
 10. Filtry
  Naučíte se obraz rozostřovat, rozmazávat, ostřit, přidávat šum, deformovat a tvořit mnoho dalších uměleckých filtrů...
 11. Inteligentní objekty
  Díky inteligentním objektům můžete vrstvám nedestruktivně měnit velikost, transformovat je, přidávat jim inteligentní filtry a mnoho dalšího...
 12. Finální fotomontáž
  Vyvrcholení celého kurzu je tvorba komplexní fotomontáže od A do Z. Použijete vše, co jste se už naučili v předešlých kapitolách plus pár věcí navíc...
 13. BONUSOVÁ KAPITOLA
  Jak vytvořit nástěnný kalendář - naučíte se velmi rychle a jednoduše vyrobit grafický návrh svého vlastního kalendáře.

Pusťte si krátkou ukázku z 5. kapitoly:

Co každá jedna kapitola obsahuje?

 1. Instruktážní video
  Přibližně 25 minutové video, ve kterém lektor předvádí a popisuje v reálném čase probírané téma, jako byste se dívali na vlastní Photoshop u vás na monitoru.
 2. Obrazové materiály
  Všechny použité materiály, na kterých jsou předváděny photoshopové techniky, jsou k dispozici ke stažení.
 3. Domácí úkoly
  Na konci každé kapitoly Vás lektor vyzve ke splnění domácího úkolu, který si můžete stáhnout u videa. Toto cvičení obsahuje textový dokument s instrukcemi a sadu nových obrazových materiálů.
 4. Klávesové zkratky
  U jednotlivých kapitol naleznete ke stažení textový dokument s vypsanými použitými klávesovými zkratkami.

Není to zdaleka tak těžké, jak to vypadá. Zvládnete to i vy. Stačí vědět, jak na to!

 

Víš, že Antonín vede také tyto kurzy?

Víš, že Antonín vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

 • 1117770-doprovodna-fotka.jpg
 • 9160080-before-after1.jpg
 • 8734990-before-after2.jpg
 • 8103740-before-after3.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.