Typologie osobnosti aneb praktické poznávání lidí

6lni9mwiycqya99-efda5c01-5117-4b1c-8415-cc081c233b63.jpg

Zdenka Tomaidesová

Ahoj, jsem Zdenka a naučím vás nakreslit vaše nápady, myšlenky i emoce. Digitálně i ručně, kreativně a originálně. Pomáhám ženám probudit tvořivost a být víc Více o lektorovi »

6lni9mwiycqya99-efda5c01-5117-4b1c-8415-cc081c233b63.jpg

Zdenka Tomaidesová

Ahoj, jsem Zdenka a naučím vás nakreslit vaše nápady, myšlenky i emoce. Digitálně i ručně, kreativně a originálně. Pomáhám ženám probudit tvořivost a být víc Více o lektorovi »

63vdxc2dwt5-typologie-obchodnika.jpg
Odkudkoliv - Skype výuka, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Poznámka k termínu

Chcete individuální výuku věnovat jako dárek? Výuka proběhne formou on-line výuky se sdílením cvičení přes aplikaci nebo Skype. Účastník obdrží studijní materiály, které pak společně probereme.


Slyšeli jste už o flow? Je to rovnováha mezi našimi schopnostmi a dovednostmi. Díky tomu nám čas plyne rychle a připadá nám, že se přirozeně věnujeme tomu, co nás baví. Kdybychom to věděli s určitostí, kdy k tomu dochází, při jakých aktivitách, tak bychom nepotřebovali typologii. Ta nám pomáhá jít cestou nejmenšího odporu. Ukazuje nám, jakou roli hrát při přípravě nějakého projektu. Pokud se tímto řídíte, tak práce vám připadá jako hra.

 

Realizuji i individuálně on-line formou (Google Meet nebo Skype atd).

Pokud cítíme, že jsme přetížení, tak je to tehdy, kdy naše dovednosti jsou nižší než požadavky na danou pozici či profesi. Říkáme si „Co když to nezvládnu?“, „Dělám, co můžu, ale nestíhám“. Oblast přetíženosti je vnímaná jako strach.  Opakem tohoto stavu je stav, kdy požadavky na naši pracovní pozici jsou nižší než naše schopnosti a dovednosti – tehdy se cítíme nevytížení, jednoduše se nudíme. 

Typologie je navíc i pomocníkem v jednání, výuce, koučování či každodenní komunikaci. Znáte to, s určitým typem lidí to jde jednoduše a s jiným je to komplikované? Pohybujete se v oblasti prodeje? Tak by se vám hodilo vědět, jak komunikovat se svými zákazníky. Zažíváte občas doma nedorozumění a zajímalo by Vás, jak zlepšit vzájemnou komunikaci?

V čem Vám workshop pomůže?

 • Naučíte se, čeho si všímat v komunikaci s jinými (slova) a řeč těla nejenom u sebe, ale i u ostatních
 • Pochopíte lépe sami sebe a svoji motivaci
 • Uvědomíte si, jak můžete tuto znalost využít např. v obchodě, pracovních vztazích či v osobním životě
 • Najdete vhodnější způsob komunikace, a to s ohledem na typ člověka
 • Nový pohled na to, jak přistupovat a řešit konflikty
 • Zamyšlení, jak využít motivace jednotlivých typů - cesta k efektivnější komunikaci v obchodním týmu, v partnerských vztazích či s kýmkoliv v životě
 • Rozbor praktické příklady ze života
 • Cvičení a akční plán rozvoje  směrem ke komunikaci s typem, se kterým si nerozumím
 • Tipy na odbornou literaturu

Pro koho je workshop typologie vhodný?

Pro všechny, kteří mají zájem poznat sami sebe a lépe porozumět ostatním.

Workshop vychází z praktického poznání lidí. Více poslouchat, méně mluvit, vnímat lidi a soustředit se na ně. Přínosem je, že si chování některých lidí nebudeme brát tolik osobně a upravíme svoji strategii jednání.  Rychleji uspějeme v obchodním jednání a najdeme vhodnou komunikační strategii směrem k druhému.

Workshop lze pořádat i jako celodenní firemní trénink. Videa o komunikaci i typologie ale i další tipy pro osobní rozvoj na Jak nastartovat změnu. Další inspiraci ohledně knížek a typologie najdete na mém blogu - Chci změnu.

Doprovodné fotky

 • 4btszpwipro-typologie-obchodnika-edux1.jpg
 • 2ensvmlcqtb-vitejte-v-koleginci-kopie.jpg
 • 7jtrq0lli25mirq-01894a05-7bb6-4454-8283-955aa1b62ac5.jpeg
 • 7zc2qyvdy9w-img-1447.jpg
 • 7guxws5fset-typologie.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.