Jak úspěšně kandidovat v komunálních volbách

20140308-192432-wordle-juk.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kdo se chystá kandidovat už za pár měsíců, tedy letos na podzim do městského či obecního zastupitelstva, má nejvyšší čas začít promýšlet strategii, sestavovat kandidátku a hlavně dělat volební kampaň. Ukážu vám, jak na to - čistě prakticky s orientací na váš volební výsledek. Nabízím individuální školení pro vás a vaše spolukandidáty, případně další spolupracovníky, kteří budou pracovat na vaší volební kampani.

Co se naučíte:

  • jak registrovat kandidátku nezávislých kandidátů nebo politické strany 
  • jak sehnat lidi na kandidátku
  • jak formulovat svoje vize a cíle do volebního programu a servírovat je spoluobčanům
  • jak připravit a provést úspěšnou volební kampaň 
  • jak se profilovat v místních médiích
  • jak začít s kampaní už teď, abyste ji nemuseli vést jen pár týdnů před volbami a získali náskok
  • jaké nástroje pro akvizici voličů fungují a jak je pořídit co nejlevněji nebo zdarma

Které problematiky proberem:

  • základy politického marketingu - Sequelovo desatero
  • základy lokálního public relations
  • zákon o volbách do zastupitelstev obcí

Moje rady jsou podložené vlastní praxí. V roce 2006 jsem úspěšně kandidoval do zastupitelstva Městské části Brno-střed. Od roku 2000 jsem vedl několik volebních kampaní do senátu, komunálních i krajských voleb (4Koalice, Strana zelených, nezávislí kandidáti za SZ a TOP09) a dalších veřejných kampaní (kampaň k brněnskému referendu v r. 2004). Působím jako mediální poradce se specializací na strategie komunikace, krizovou komunikaci a politický marketing. Toto školení jsem vedl už před minulými komunálními volbami, frekventanti se ve volbách povětšinou úspěšně prosadili, šlo např. o kandidátky: Změna pro LiberecMůj LanškrounVěci Černošické aj.

Každý účastník kurzu obdrží stručná skripta shrnující vše podstatné z kurzu. Navíc má skupina u mne zdarma až 3 hodiny konzultace, kterou lze čerpat i navíckrát e-mailem či telefonicky, případně i na osobní schůzce (naplánované po předchozí domluvě v Praze či v Brně). 

Technicko-organizační podmínky a počet účastníků:
Individuální školení je určeno pro maximálně 12 účastníků.
Objednavatel nad rámec kurzovného na svoje náklady zajistí vhodnou školící místnost a projektor. Také navíc pokryje náklady na cestovné v případě, že se seminář uskuteční mimo Prahu nebo Brno.  

Disclaimer: Vyhrazuji si právo neškolit kandidátky hlásající rasovou, náboženskou, třídní či jinou nenávist a nesnášenlivost. Díky za pochopení.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?