44a7xxu69jrfpq8-89jsglmpmqizdmr-picture.jpg

Gabriela Jičínská

Na Naučmese od 15. 9. 2020, vedl/a kurzy pro 39 účastníků. Navštívil/a 12 kurzů.

Ráda poslouchám životní příběhy, potkávám lidi, hltám autobiografie a autentičnost. Vždycky mě fascinovalo, jak život dokáže zamíchat kartami a být pestrý.

Odvykli jsme si poslouchat. Někdy s plnou pozorností ani neposloucháme druhé. A o to méně ve skutečnosti pozorně posloucháme sami sebe. Jak mluvíme a jak běžně komunikujeme?

Od mala mě to táhne na cesty. To nejhezčí na cestování je pro mě právě setkávání s lidmi, vnímat laskavost, cítit vděčnost, poznávat jiné zvyky. Základem vždy byla a je ta nejobyčejnější věc: komunikace. Ta vyvolá euforické momenty a hřejivé úsměvy od ucha k uchu.

Fascinovaně jsem poslouchala jiné, ale sama neuměla obdobně sdílet. Už od dětství pro mě bylo mluvení nahlas před větší skupinou lidí noční můrou.

Znáte to: rozklepaný hlas, kolena, zrychlené mluvení, občasné zakoktání. Všechny mé dosavadní pracovní zkušenosti mi ale ukázaly, že právě umění komunikovat a prezentovat je nakonec ta nejdůležitější dovednost.

Postavila jsem se strachu, absolvovala jsem několik kurzů a prezentačních klubů a podruhé v životě jsem se učila mluvit.

Uvědomila jsem si, že to je TO něco,  co může ostatním zlepšit život, tak jak ho změnilo i mě. Tak jsem se stala lektorkou...takovou, která sama zažila velkou proměnu a k proměně  ostatních chce přispět...:)

Všude je  po nás vyžadováno, abychom uměli dobře mluvit.  Dovednost, kterou každý ve svém životě potřebujeme a používáme, avšak nikde nás pořádně neučí jak.

Mluvit přirozeně, zajímavě, vyjádřit, co vám běží v hlavě,  sdělit srozumitelně a jasně své potřeby. Nebát se a nebýt nervózní. Nenechat se limitovat trémou a být vždy a všude sami sebou. 

Těším se na vás, tak pojďme na to!:)

 

Gabriela

Navštívené kurzy (12):

Zobrazit další navštívené kurzy

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.