7rdrn57u944z8vy-stepan-les.jpeg

Štěpán Pastula

Na Naučmese od 15. 3. 2019, vedl/a kurzy pro 83 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Lektorování a kurzům osobního rozvoje se věnuji již od roku 2010. Procestoval jsem přes třicet zemí světa a za 10 let více jak polovinu času pobýval na cestách za poznáním a nabíráním zkušeností.

Vystudoval jsem kromě školy života (kterou stále studuji) také fakultu ekonomickou na ZČU. Jsem držitelem certifikace Profesionální kouč CoEdu, programu vedeného podle kriterií mezinárodní federace koučů (ICF).V současné době mám odkoučováno přes dvěstě hodin klasického koučinku a na sto hodin travelcoachingu.    Prošel jsem si velkým množstvím dalších kurzů, ale klíčová je pro mě osobní zkušenost, vlastní prožitek a využitelnost v praxi.

Po dokončení studií mě kroky zavedly do Indie a Himálaje, kde jsem se podílel na vzdělávacím projektu jedné neziskové organizace a došel k největšímu poznání právě u lidí, žijících v podmínkách pro civilizovaný svět nepředstavitelných. V DR Kongo jsem pracoval na misi humanitární organizace Člověk v tísni.

V průběhu těchto životních etap jsem měl možnost spolupracovat s lidmi z různých kultur a rozšiřovat své dovednosti a schopnosti v rozličných oblastech, které nyní využívám jak v roli průvodce, tak kouče. Díky vlastním prožitkům, zkušenostem a praxi pomáhám lidi přicházet na vlastní jednoduchá řešení. Na většinu otázek máme totiž odpověď sami v sobě. A když ji nemůžeme nalézt, svět kolem nás nabízí skvělé zrcadlo, ve kterém hledanou odpověď najdeme. Důležité je ztišit mysl, otevřít srdce a oči. Přijmout realitu, odpovědnost za sebe a své činy. Pracovat s přítomným okamžikem za využití zdrojů a nástrojů, které máme k dispozici. K tomu Vás provedu různými cestami – např. pomocí travel coachingu, který propojuje cestování s osobním rozvojem.

Těším se na spolupráci.

Štěpán

Navštívené kurzy (1):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.