4z8fyw6tb8mow5y-profilove-foto.jpeg

Pavla Wernerová

Na Naučmese od 17. 3. 2016, vedl/a kurzy pro 61 účastníků. Navštívil/a 14 kurzů.

Už od mala jsem byla asi tak trochu "eko nadšenec". Vždycky jsem milovala úniky do přírody, pozorování zvířat či jen poslouchání štěbetajících ptáků. To všechno mě dovedlo až k tomu, že jsem se více začala zajímat o udržitelný způsob života a o to, jak každý jednotlivec může přispět k tomu, aby se lidem na planetě žilo lépe.

Každý jednotlivec může přispět ke změně a já bych ráda ty jednotlivce inspirovala k tomu, aby ke změně začali přispívat hromadně.

Někdy na začátku roku 2016 jsem objevila pojem zero waste a začalo mi vše dávat smysl. Od té doby jsem se naučila nejen minimalizovat odpad, který vytvářím, ale hlavně si i vážit věcí, které vlastním a zaměřovat se spíše na zážitky než na materiálno. Protože zero waste není jen o redukování odpadků, ale hlavně o posílení vztahů s věcmi, které vlastníme a zaměření se na zážitky místo na věci.

 

Jak bych se jinak charakterizovala?

Eko blogerka: Pokouším se žít tak, abych nejen neubližovala svému životnímu prostředí, ale naopak mu pomáhala. 

Kvůli tomu jsem začala psát svůj blog Za lepší život, skrz který se snažím inspirovat ostatní žít udržitelný život.

Ekologická investorka a finanční poradkyně: peníze mě vždycky zajímaly, nicméně investování mi přišlo jako něco, co je naprosto v rozporu s mými hodnotami. Po nějaké době jsem ale objevila pojem "zelené investování" a zjistila jsem, že mohu zhodnocovat svoje peníze i v souladu s tím, v co věřím.

Toto téma se nyní snažím sdílet i s ostatními, ať už prostřednictvím svého blogu či e-booku, který je skvělým průvodcem pro začínající investory do oblasti ekologického investování, tak i prostřednictvím konzultací.

Jsem certifikovaná finanční poradkyně (s certifikací od ČNB) se zaměřením na ekologické investování, a proto mohu nyní pomáhat dosahovat svým klientům jejich cílů právě pomocí ekologického investování. Zároveň téma investování vyučuji i na Newton University. 

Tvůrkyně a spisovatelka: Miluji kreativní činnosti. I proto jsem napsala knihu o životě bez odpadu Konec doby odpadové, která poskytuje rady nejen k tomu, jak žít udržitelně, ale vysvětluje i problematiky jako etické cestování, udržitelná móda či sdílená ekonomika. Kromě toho též nahrávám podcast EKOmaniaci, kde můžete slyšet rozhovory s hosty, kteří se věnují udržitelnosti a ekologii.

Vegetariánka: 14 let nejím maso a posledních pár let se snažím jíst spíše vegansky. Vyhovuje mi to a hlavně vím, že je to eticky správné.

Cestovatelka: Za posledních několik let jsem strávila skoro více doby v zahraničí než v Česku. Žila jsem například ve Švédsku, Finsku, Indonésii či Americe. I přesto musím uznat, že v Česku se žije asi nejlépe. :)

Studentka: Miluji studování a neustálé se vzdělávání, jak formální, tak neformální. Moje zájmy jsou často naprosto nesouvisející a dokáže mě zaujmout skoro cokoliv od marketingu, přes výživu až po pozorování ptactva. Občas si připadám jako houba, co nasává co nejvíce informací, které může dostat. :) 

 

Přes portál Naučmese.cz doufám, že potkám řadu podobně smýšlejících lidí a snad také inspiruji někoho ke změně. Doufám, že se můj kurz bude líbit a budu pokračovat ve šlépějích úspěšných lektorů. :)

Více o mých činnostech najdete na blogu ZA LEPŠÍ ŽIVOT, případně mě sledujte i na Instagramu @zalepsizivot a na Facebooku Za lepší život. Nezapomeňte si poslechnout můj podcast EKOmaniaci, který najdete na všech známých podcastových platformách.

 

Pavla

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.