9l1devo2bzp-img-7769-2.jpg

Pavla Wernerová

Na Naučmese od 17. 3. 2016, vedl/a kurzy pro 44 účastníků. Navštívil/a 9 kurzů.

Už od mala jsem byla asi tak trochu "eko nadšenec". Vždycky jsem milovala úniky do přírody, pozorování zvířat či jen poslouchání štěbetajících ptáků. To všechno mě dovedlo až k tomu, že jsem se více začala zajímat o udržitelný způsob života a o to, jak každý jednotlivec může přispět k tomu, aby se lidem na planetě žilo lépe.

Každý jednotlivec může přispět ke změně a já bych ráda ty jednotlivce inspirovala k tomu, aby ke změně začali přispívat hromadně.

Někdy na začátku roku 2016 jsem objevila pojem zero waste a začalo mi vše dávat smysl. Od té doby jsem se naučila nejen minimalizovat odpad, který vytvářím, ale hlavně si i vážit věcí, které vlastním a zaměřovat se spíše na zážitky než na materiálno. Protože zero waste není jen o redukování odpadků, ale hlavně o posílení vztahů s věcmi, které vlastníme a zaměření se na zážitky místo na věci.

 

Jak bych se jinak charakterizovala?

Vegetariánka: 10 let nejím maso a posledních pár let se snažím jíst spíše vegansky. Vyhovuje mi to a hlavně vím, že je to eticky správné.

Cestovatelka: Za posledních několik let jsem strávila skoro více doby v zahraničí než v Česku. Žila jsem například ve Švédsku, Finsku, Indonésii či Americe. I přesto musím uznat, že v Česku se žije asi nejlépe. :)

Ekoložka: Pokouším se žít tak, abych nejen neubližovala svému životnímu prostředí, ale naopak mu pomáhala.

Blogerka: Snažím se inspirovat ostatní žít udržitelný život skrz svůj blog Za lepší život.

"Sportovkyně": Přestože mám do profesionální sportovkyně asi tak daleko jako citron od květáku, miluji sport. Ať už se jedná o lyžování, bruslení, výlety do hor nebo jógu. 

Studentka: Miluji studování a neustálé se vzdělávání, jak formální, tak neformální. Moje zájmy jsou často naprosto nesouvisející a dokáže mě zaujmout skoro cokoliv od marketingu, přes výživu až po pozorování ptactva. Občas si připadám jako houba, co nasává co nejvíce informací, které může dostat. :) 

 

Přes portál Naučmese.cz doufám, že potkám řadu podobně smýšlejících lidí a snad také inspiruji někoho ke změně. Doufám, že se můj kurz bude líbit a budu pokračovat ve šlépějích úspěšných lektorů. :)

Více o mých činnostech můžete nalézt na blogu ZA LEPŠÍ ŽIVOT, případně mě můžete sledovat i na Instagramu @zalepsizivot a na Facebooku Za lepší život.

 

Pavla

Již uskutečněné kurzy:

Přihlášený na kurzy:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?