Setkání s koučem

5losslvyo83-foto-ap.jpg

Alena Ptáčková

Od dětství mě zajímaly životní příběhy lidí, kteří ve svém životě dokázali překonávat překážky. Zároveň jsem vždy cítila potřebu pomáhat těm, před které život stavěl různé výzvy, a oni mnohdy nebyli schopni jim úspěšně Více o lektorovi »

5losslvyo83-foto-ap.jpg

Alena Ptáčková

Od dětství mě zajímaly životní příběhy lidí, kteří ve svém životě dokázali překonávat překážky. Zároveň jsem vždy cítila potřebu pomáhat těm, před které život stavěl různé výzvy, a oni mnohdy nebyli schopni jim úspěšně Více o lektorovi »

6qwj8io1xpo-foto-koucink-2.jpg
Restaurace Therapy, Školská 30/1267, 110 00 Praha 1, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Naše životní cesta je jen málokdy přímá a bez překážek. Často čelíme různým komplikacím, pochybnostem a obavám. Zaskočí nás nečekané situace nebo životní změny. Z vlastní zkušenosti vím, jak důležité pro další kroky je získat odstup i nadhled a pochopit emoce své i druhých lidí. Budu ráda, když tím obohatím i Váš život.

Co Vás na setkání se mnou čeká?

Zjednodušeně řečeno: dialog založený na vzájemné důvěře a otevřenosti. Možnost být sami sebou se svými myšlenkami, pocity, pochybnostmi a nápady. A naprosto rovnocenný vztah, kdy žádný Váš nápad ani žádná myšlenka není nesmysl. V průběhu setkání nehodnotím ani neradím, ale naslouchám a podporuji na cestě hledání těch nejlepších možných řešení a postupů.

Vzhledem k dlouholeté osobní zkušenosti s péčí o handicapovaného člena rodiny dokážu s trpělivostí a porozuměním provázet klienta na obtížných úsecích jeho životní cesty. Důležitý je pro mě individuální přístup ke každému klientovi a jeho potřebám, neboť každý z nás je jedinečný a má svůj jedinečný osobní příběh, kterým může obohatit své okolí.

Při koučování používám svůj vlastní koučovací program „KOUČ pro každý den", který v sobě spojuje koučovací techniky a principy nenásilné komunikace a je zaměřený na konkrétní situaci každého klienta, např.:

 • stanovení cílů,
 • stanovení životních priorit,
 • pochopení sebe sama,
 • posílení motivace,
 • uvědomění si svých silných stránek,
 • lepší porozumění sobě i druhým,
 • hledání cest ke zlepšení vztahů s druhými lidmi,
 • rozhodování v nečekaných životních situacích,
 • vyrovnání se s náhlými životními změnami.
   

Úvod setkání bude věnován Vaší aktuální situaci. Poté se budeme společně věnovat stanovení toho, čeho chcete dosáhnout, Vašim možnostem i obavám. Pozornost bude věnována Vaší budoucnosti a dalšímu možnému rozvoji.

V průběhu setkání s mojí podporou lépe poznáte sebe sama, pochopíte své pocity a potřeby, objevíte svoje skryté schopnosti, posílíte důvěru v sebe sama, podpoříte své odhodlání k dalším krokům a získáte tak odvahu převzít odpovědnost za svoje rozhodnutí.

Co Vám to přinese?

Setkání s koučem Vám umožní podívat se na skutečnosti ve Vašem životě s odstupem a z nového úhlu pohledu, objevit souvislosti, které Vás dříve nenapadly nebo odpověď na otázku, kterou byste si sami nikdy nepoložili. Dokážete konkretizovat svůj další postup a potvrdíte si své rozhodnutí o jeho uskutečnění.

Těším se na setkání s Vámi!

 

Víš, že Alena vede také tyto kurzy?

Víš, že Alena vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?