Základní kurz vázání dětí do šátků

887qn6by66k-img-3715-5.jpg

Lenka Janíková

Jmenuji se Lenka. Nejsem extrovertka, ale miluji lidi a neotřelé zážitky, jsem hladová po dobrodružství, neobvyklých setkáních a místech, která znají jen místní Více o lektorovi »

887qn6by66k-img-3715-5.jpg

Lenka Janíková

Jmenuji se Lenka. Nejsem extrovertka, ale miluji lidi a neotřelé zážitky, jsem hladová po dobrodružství, neobvyklých setkáních a místech, která znají jen místní Více o lektorovi »

2954750-dsc_7589-jpg-cernobila-1.jpg
dle domluvy, Ostrava (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 12 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

Při výjezdu mimo Ostravu - Porubu si účtuji cestovné 5 Kč/km, při výjezdu mimo Ostravu případnou hromadnou dopravou, pokud je místo klienta ve snadném dosahu hromadné dopravy, si účtuji cestovné dle ceníku přepravní společnosti.

Obsah kurzu:

  • trocha teorie a povídání - povíme si něco o nošení dětí, proč je tak důležité, biologické a zdravotní aspekty nošení, jaká je vhodná poloha při nošení, jaké jsou výhody a nevýhody šátků a nosítek, jak vybrat vhodný šátek, jak je třeba miminko při nošení vhodně obléci, jaké jsou další nosící pomůcky,
  • ukázka a nácvik vázání - učím pouze jediný úvaz, a to kříž s kapsou uvnitř (úvaz dopředu).

Pro koho je kurz určen:

  • pro těhotné ženy,
  • pro maminky již narozených dětí,
  • pro ženy, které se šátkováním nemají ještě žádné zkušenosti,
  • pro ženy, které již šátkovat zkoušely, ale neří se jim, mají pochybnosti, zda šátkují správně, a z toho důvodu své miminko v šátku nenosí,
  • doporučuji účast i partnera, který pomůže s péčí o miminko v průběhu kurzu.

Při nacvičování bude používána cvičná panenka, teprve až se budete cítit jistější ve vázání, vyzkoušíte si uvázat své miminko. Věk dítěte není nijak omezen, nosit lze o narození až do věku, kdy to oběma stranám vyhovuje, resp. do věku, do kterého se používá kočárek. Kurz trvá přibližně 2 až 3 hodiny. Doporučuji vzít si šátek s sebou, pokud máte, v případě potřeby po domluvě zapůjčím.

Proč kurz u mě?

Pro šátkování jsem byla rozhodnuta již před narozením své dcery, ale až nošení dcery mi postupně změnilo pohled na celkovou péči o děti. Ve svém okolí pozoruji spoustu nejistot a mýtů ohledně nošení dětí, byť je nošení dětí naprosto přirozené. Navíc technicky uvázat dítě napoprvé není zrovna jednoduché. Proto jsem se časem rozhodla ostatní ženy v tomto podporovat. Absolvovala jsem lektorský kurz u Anny Pohořálkové, sama se dále v této oblasti vzdělávala a trénovala další úvazy.

Doprovodné fotky

  • 2135200-dsc_7594-1.jpg
  • 4572000-dsc_7677-jpg-b-1.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.