Video kurz

Jak hrát na Didgeridoo od A do Z

2vo5rpteo88plas-z-plna-hrdla-namaste-zpev.jpg

Dalibor Neuwirt

🎵 Hudbě se věnuji 15 let a vydal jsem 5 hudebních alb. Jsem lektor, zpěvák a hudebník. Za poslední roky mými kurzy prošlo přes 3000 účastníků (polovina přes naučmese). Učil jsem se od tří světových špiček v alikvotním Více o lektorovi »

2vo5rpteo88plas-z-plna-hrdla-namaste-zpev.jpg

Dalibor Neuwirt

🎵 Hudbě se věnuji 15 let a vydal jsem 5 hudebních alb. Jsem lektor, zpěvák a hudebník. Za poslední roky mými kurzy prošlo přes 3000 účastníků (polovina přes naučmese). Učil jsem se od tří světových špiček v alikvotním Více o lektorovi »

6a8940f3qyncix3-snimek-obrazovky-2020-08-12-v-16-40-31.jpg

Úvodní video ke kurzu

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Tenhle kurz je nejlepší pro začátečníky a mírně až pokročilé.

Čau, já jsem Dali a hraji na didgeridoo už 11 let: učil jsem se osobně od pěti světových hráčů a sám jsem odehrál stovky koncertů a vydal 5 hudebních alb. Natočil jsem pro vás tenhle videokurz a dal jsem do něj to nejlepší, co jsem se naučil nejen od svých učitelů a své praxe, ale především z učení druhých za posledních pět let, kdy dělám aktivně didgeridoo kurzy.

Mrkněte na soupis jednotlivých lekcí, modře označené si můžete pustit na ukázku mém YouTube, ať vidíte, jak to v kurzu vypadá :)

Videokurz je složen z těchto lekcí:

 1. Úvod: Co váš čeká v kurzu + Jak rozeznít didgeridoo (10:48) představení a způsoby, jak najít základní tón
 2. Hygiena nástroje a celkově hry na didgeridoo (4:53) Jak se o didgeridoo starat, aby vám dlouho vydrželo a bylo čisté a voňavé - a nikoli odporně zatuchlé, jak je u většiny hráčů zvykem?
 3. Krátká a jednoduchá rozcvička bez a s Didgeridoo (5:38) jak se připravit na hru na didgeridoo a zároveň jak aktivovat hlas při hře pomocí těchto technik: Vibrace rtů, Čertík, Autíčko, Klakson, Traktor, Zatáčka, Sanitka, UFO, zvuk padání.
 4. Základy cyklického dechu (6:14) nácvik techniky ‚‚na sucho bez didgeridoo’’ pomocí mé jednoduché čtyřkrokové metody s kváknutím
 5. Cyklický dech v praxi s didgeridoo (5:16) Vysvětluji a ukazuji dva typy cykliky: lícní a čelistní. Do cykliky a z cykliky se vždy dostáváme přes základní tón. Jak trénovat kváknutí při hře na didgeridoo.
 6. 10 min Rozcvička pro Didgeridoo (10:06) pomocí které můžete trénovat kdykoliv a kdekoliv. Rozcvička slouží proto, abyste vydrželi hrát delší dobu a kvalitně.
 7. Základní techniky beatboxu: B C K (6:08) V tomhle videu probíráme 3 základní techniky beatboxu: B - K - C. Bass drum / kopák, činel / hi-hat a rimshot / hrana bubnu. Můžete je používat při hře na didgeridoo. Jak je vytvořit, zabeatboxovat správně a přesně?
 8. Aplikování Beatboxu do Didge a zvuky Bss & Bšš (1:35) Bassdrum / Kopák ve hře při didgeridoo a jeho nádstavby Bss a Bšš a užití při hře na didgeridoo jako beatboxový break.
 9. Beatboxové věty a základy počítání rytmu (4:17) Jak si skládat vaše zvuky do jednoduchých rytmů a jak se v tom vyznat. Využijete jednoduché rytmické věty, naučíte se základní počítání v 4/4 taktu na osminové doby, tzv. osminky.
 10. Ukázka beatboxu ve hře (1:28)
 11. Začátečnické zkoušky – Žákovská & její úkoly (7:09) Vyzkoušejte si úkoly a techniky z žákovské. Pokud se vám podaří, víte, že jste se dostali ze sekce začátečníka do sekce mírně-pokročilí.
 12. Akustika, délka & materiály didgeridoo a jejich vliv na hru a možnosti nástroje (7:03) Pojďme se podívat na rozdíly didgeridoo z hlediska materiálů, ale také délky a akustiky. Věděli jste třeba, že když je didgeridoo rovné jako trubička, je na něj těžké troubit vyšší tóny? Ukážu vám mé speciální železné litinové didgeridoo, plasťáky a pak přes deset různých dřevěných didgeridoo.
 13. Didgeridoo na prodej | ukázka různých nástrojů a jejich cena a zvuk | výroba Tomáš Dufek (13:04)
 14. Flétnový tón na didgeridoo (7:00)
 15. Pukání aneb neznělé techniky na didgeridoo T & K (7:28) Jak využít další typické techniky ze světa didgeridoo T a K, kterým mistrně vládne například světový hráč Dubravko. Nejedná se o beatbox, ale o krátké silně artikulační zvuky, které vám na zlomek vteřiny rozezní didge. Proto se jím říká neznělé: základní tón se nerozezní.

 

Doprovodné fotky

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?