Video kurz

Adobe Premiere Elements 2020

20140130-084547-20140130-084452-josef-masek-268-.jpg

Josef Masek

Streamování, natáčení i focení se věnuji 20 let. V posledních letech jsem navíc objevil radost z předávání svých zkušeností dalším. Kurzy mi prošly již stovky Více o lektorovi »

20140130-084547-20140130-084452-josef-masek-268-.jpg

Josef Masek

Streamování, natáčení i focení se věnuji 20 let. V posledních letech jsem navíc objevil radost z předávání svých zkušeností dalším. Kurzy mi prošly již stovky Více o lektorovi »

5pe1xi49z35kgyp-adobe-premier-strih-videa-online-kurz-studyonline-cz.jpg

Úvodní video ke kurzu

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kompletní návod na ovládání střihového programu pro začátečníky a mírně pokročilé. Od úplného začátku až po pokročilejší funkce jako je stabilizace obrazu či klíčování.

Více než dvě a půl hodiny návodů rozdělených do 16 lekcí:

 1. Spuštění programu - Úvod.
 2. Představení programu - Pracovní prostředí, rozložení programu, import - vložení videí, datové zdroje projektu, vystřižení části videa, projekt - princip fungování.
 3. Klávesové zkratky - Zrychlení práce při střihu.
 4. Práce na časové ose - Přesouvání záběrů ve filmu, vrstvy - jak fungují videostopy a audiostopy, vytváření prostřihů, změna měřítka - lupa.
 5. Práce na časové ose 2 - Prolnutí záběrů - ovládání průhlednosti, zkrácení či prodloužení již vystřiženého videa, ztlumení zvuku, rozdělení záběrů na časové ose - nůžky, zobrazení videa přes celou obrazovku, nastavení pro plynulé přehrávání, zoomování na časové ose, vkládání záložek - poznámky, markery, vytvoření fotografie z videa, vložení fotografie do videa.
 6. Práce se zvukem - Audiostopy a jejich využití, ztlumení audiostopy, vypnutí videostopy, vložení podkladové hudby.
 7. Práce se zvukem 2 - Oddělení zvuku od videa, deaktivace části videa, seskupení více videí dohromady, zesílení zvuku, plynulé zvukové přechody.
 8. Kontextové nabídky - zrychlení a zpomalení videa, otočení videa do správné pozice, způsoby zobrazení, přidání stop na časovou osu.
 9. Panel funkcí - Inteligentní opravy, redukce otřesů, tónování, úprava barevnosti, jasu, kontrastu, sytosti, gama korekce.
 10. Panel nástrojů - Míchání zvuku, inteligentní míchání, trackování - sledování pohybu, dodatečné zoomování ve videu - přiblížení a oddálení, znovu namapovat čas - pokročilé zrychlení a zpomalení videa.
 11. Efekty - Zmenšení a zvětšení videa, obraz v obraze, animace úprav, otočení obrazu, přidání vinětace, efekt starého filmu, oříznutí, rozmazání obrazu, efekt perokresby, klíčování - odstranění pozadí, odstranění šumu ve zvuku.
 12. Video přechody a prolnutí zvuku - Prolnutí záběrů, přechod přes bílou a černou, …
 13. Vkládání hudby a grafiky - Využití zvukové a grafické knihovny.
 14. Titulky - Vkládání titulků, využití šablon titulků.
 15. Export videa - Vhodný formát pro export, jak exportovat pouze zvuk. Nastavení kvality rozlišení.
 16. Rekapitulace - Přidání souborů do programu. Výběr použitelných částí a umístění na časovou osu. Efekty a nástroje pro úpravu videí. Funkce stopek. Přechodové efekty mezi klipy. Rozstřižení videa. Přidání hudby, grafiky a textu. Export videa - renderování. Jak na konzultaci problému zdarma.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.