Video kurz

Adobe Premiere CC 2020

20140130-084547-20140130-084452-josef-masek-268-.jpg

Josef Masek

Streamování, natáčení i focení se věnuji 20 let. V posledních letech jsem navíc objevil radost z předávání svých zkušeností dalším. Kurzy mi prošly již stovky Více o lektorovi »

20140130-084547-20140130-084452-josef-masek-268-.jpg

Josef Masek

Streamování, natáčení i focení se věnuji 20 let. V posledních letech jsem navíc objevil radost z předávání svých zkušeností dalším. Kurzy mi prošly již stovky Více o lektorovi »

8bsiawf9s2bxuho-ppro-generic.jpg

Úvodní video ke kurzu

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Poznámka k termínu

Nový kurz pro aktuální verzi programu. Zlevněný kurz pro starší verze programu najdete na tomto odkazu.

Kompletní návod na ovládání střihového programu od úplného začátku až po pokročilé funkce jako je barvení, klíčování či střih záznamu z více kamer.

Dvě a půl hodiny návodů rozdělených do 15 lekcí:

 1. Úvod - Spuštění programu, založení nového projektu. Vysvětlení principu fungování střihového projektu. Organizace souborů v počítači. Nastavení odkládacích disků. Nastavení pracovního prostředí. 
 2. Pracovní prostředí Editing - vysvětlení jednotlivých oken. Import souborů do programu. Otevření videosouboru k editaci - výběr použitelné části. Vkládání souborů na časovou osu - vytváření filmu.  Kontrola intenzity hlasitosti. 
 3. Začínáme se střihem - Alternativní import souborů, správné nastavení rozlišení časové osy, přizpůsobení záběrů v různých rozlišení, procházení natočeného materiálu.
 4. Střih natočeného materiálu - Výběr použitelných záběrů, klávesové zkratky, vkládání záběrů na časovou osu, dodatečná změna výběru, jak fungují videostopy na časové ose, zvukové stopy a jejich ztlumení, uzamknutí vrstvy, kopírování části filmu, vytváření poznámek - záložek, funkce magnetu.
 5. Okna source a program - Vytvoření fotografie z videa, vložení fotky do videa, timecode, nastavení kvality přehrávání, řešení problémů se sekaným přehráváním.
 6. Okno project - Orgaizace položek do složek, nastavení zobrazení pro menší monitory, označení prvků různými barvami, odpočet začátku filmu, vytvoření barevného pozadí, práce s offline soubory,  adjustment layer, vkládání sekvencí do sebe.
 7. Nástroje - Představení nástrojů pro úpravy na časové ose, přesouvání a zkracování klipů, rozstřihnutí záběru, odpojení zvuku od videa, posun pomocí ruky, pokročilé úpravy hlasitosti. 
 8. Pravé tlačítko myši - Kontextové nabídky nabízejí další funkce, přidání a smazání video a audio stop, hromadné odstranění aplikovaných efektů, automatická synchronizace zvuku s obrazem, zrychlení a zpomalení videa, přehrání videa pozpátku, úprava hlasitosti / zesílení, přizpůsobení videa na celou obrazovku, obraz v obraze.
 9. Effects Controls - Pohyb s vloženým videem / grafikou, ikona stopek, animace grafiky, otočení a zmenšení videa, pracovní prostředí pro práci s efekty a přechody, audio / video transition a effects, prolnutí obrazu či zvuku, časový kód. horizontální a vertikální otočení, oříznutí, automatická úprava barev a kontrastu, zesvětlení stínů a ztmavení světlých částí obrazu, RGB curves / křivky, three-way color corrector, převod do černobílé, stabilizace obrazu, rozostření a doostření obrazu.
 10. Pokročilé efekty - Color Key / klíčování / odstranění jednobarevného pozadí, lumetri color / snadné pokročilé úpravy barevnosti / kolorování / barevné korekce.
 11. Audio efekty - Odstraněni šumu, ekvalizér, odstranění hlubokých či vysokých tónů.
 12. Titulky - Jednoduché vložení textu do videa, vytváření pokročilých titulků, jednoduché kopírování šablony, rozdíly mezi jednotlivými titulky, běžící text, filmové titulky, vkládání grafiky a šablony titulků, editace grafických šablon, získání bezplatné šablony z Adobe Stock.
 13. Multicam - Střih záznamu z více kamer, automatická synchronizace záběrů.
 14. Export videa - Hromadný export více položek, nastavení parametrů videa, odstranění černých pruhů, nastavení datového toku, 
 15. Závěr - Jak na konzultaci zdarma či jak dále pro pokročilé.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.