Video kurz

CorelDRAW (Corel) komplexní ovládání programu

8169400-foto.png

Alexander Šafařík-Pštrosz

Rád bych se s vámi formou videokurzu podělil o již 18leté zkušenosti s programem CorelDRAW. Program učím "live" přes 13 let, s výukou jsem začal v Praze ve Více o lektorovi »

8169400-foto.png

Alexander Šafařík-Pštrosz

Rád bych se s vámi formou videokurzu podělil o již 18leté zkušenosti s programem CorelDRAW. Program učím "live" přes 13 let, s výukou jsem začal v Praze ve Více o lektorovi »

6682540-obr_uvod.png

20 spokojených absolventů kurzu

Úvodní video ke kurzu

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Dozvíte se

Po seznámení s programem se dozvíte, jak využívat jeho nástroje a funkce správně a co nejefektivněji.

Od prvního obdélníku přes další základní tvary, ruční kresbu, text, barevné výplně, úpravy obrysů, retušování, mazání pozadí atd. až po výsledný export nebo nachystání tiskového PDF.

Po ovládnutí programu zjistíte, jak mocný nástroj máte v rukách a že svět grafiky je Vám nyní naprosto otevřen. Záleží jen na Vás, jestli bude výsledkem logo, vizitka nebo grafika na billboard.

Kromě samotného CorelDRAW nahlédnete také do CorelPhotopaint, jenž je součástí instalačního balíčku a slouží pro úpravy fotografií.

Praxe

Postřehy a postupy zakládám na vlastní 18leté praxi v programu, také věřím, že budete spokojeni se srozumitelností samotného výkladu. Program učím "live" již 13 let. Na několik ukázkových videí se můžete podívat ZDE.

Zvládnete to

Program je velmi intuitivní, je navržen pro Windows a tak se rozmístění panelů a klávesové zkratky shodují s programy Microsoft Office- tedy Word, Excel atd. Správným postupem také zjistíte, že se dá složitým nabídkám snadno vyhnout.

Verze

Kurz je natáčen ve verzi X8 (18). Novější i starší verze jsou v zásadě totožné, na některé výraznější odchylky od starších verzí také upozorňuji. K dispozici je také oficiální 15denní zkušební verze (2020/2021): 

http://www.coreldraw.com/cz/free-trials/

V případě nejasností rád poradím na www.skolimcorel.cz

Co potom

Ke kurzu přikládám seznam klávesových zkratek a souhrn funkcí některých kláves. V závěru se také dozvíte užitečné odkazy, na kterých jsou např. videotutoriály pro Vaše následné trénování.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.