Rozhoduj se rychle, efektivně a autenticky - o čemkoli

1kkee6j54raol3y-michaela-freeman-for-web.jpeg

Michaela Freeman

KREATIVITA, TRANSFORMACE a EMPOWERMENT - tyto tři hodnoty propojují všechny mé zdánlivě nesourodé projekty od podnikatelských, uměleckých a charitativních po vzdělávací. Vše, co vyučuji, proto vychází z denní praxe. Více o lektorovi »

1wsg27byqicryw0-rozhodnuti-nove-hlavni.jpeg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Nenechávej své "mám-nemám" na kvítek kopretiny. Rozhodovat se můžeš i autenticky, rychle a automaticky správně pomocí metodiky Anatomie hodnot. Díky jasnému “vnitřní nastavení” se lze rozhodovat sebejistě. Nauč se říkat "Jdu do toho!" bez váhání.

Pro koho je tento kurz?

Tento kurz je pro všechny, kteří se cítí nerozhodní nebo si své rozhodovací procesy chtějí zrychlit a ulehčit.

 • Máš pocit, že "zamrzneš," kdykoli máš učinit rozhodnutí a dokola se přesvědčuješ, zda bude rozhodnutí správné?
 • Víš, kolik rozhodnutí děláš na základě toho, že se Ti sevřel žaludek nebo hrdlo a ani si to neuvědomíš?
 • Jak často jednáš na základě „pocitů“ místo logiky? Nebo se naopak necháš přesvědčit fakty, i když víš, že z toho stejně nic nebude?
 • Proč nakupuješ impulzivně bez ohledu na přinesený seznam?
 • Cítíš se nerozhodně ve velkých momentech? Přemýšlíš o svatbě nebo koupi domu, ale ne a ne se rozhoupat?

Ve chvíli, kdy znáš své hodnoty a priority, začneš se rozhodovat autenticky a s odpovídající integritou. Časem se celý proces může stát zcela automatickým, takže nebudeš trávit čas tím "zda" něco udělat, ale pouze "jak" na to. Může Ti to zásadně ulehčit a změnit život.

Metodika Anatomie hodnot

Rozhodování má na starosti náš limbický systém, který nemá s logikou moc společného. V denním životě ale nelze řešit jednotlivé funkce mozku. V rámci projektu Anatomie hodnot jsme našli model sedmi základních otázek, který je snadno zapamatovatelný a vychází z přirozené struktury těla. Naučíš se rychle „projet“ sedm stěžejních signálů, které nám tělo a mysl poskytují.

Probereme si také model třech os rozhodování:

 • Naše pravolevá osa je jako váhy na konci rozpažených rukou. Neustále řeší pojmy "správně - nesprávně." Společenský důraz na "správnost" našich rozhodnutí (často i tam, kde vůbec nelze určit, zda a co může být "správně") způsobuje paralýzu rozhodování. Z téhle smyčky je potřeba se vymanit.
 • Naše předozadní osa nám napovídá, co je krokem vpřed a co krokem vzad. Klade nám mnohem užitečnější otázku, než co je "správně." Ptáme se "Co je zdravé/produktivní/progresivní?" Za čím chceme jít?
 • Naše vertikální osu systém Anatomie hodnot dělí na sedm vrstev, kde každá reprezentuje určité hodnoty od "pozemských" a emočních po ty intelektuální a éterické. Pokud naše možné alternativy zkontolujeme oproti těmto sedmi vrstvám, zpravidla je ihned patrné, která volba je lepší.

Čím více "zprovozněné" jsou tyto kanály v rámci našeho těla (ano těla, nemluvím tu jen o mysli, ale i o srdci, nervovém a trávicím traktu), tím snadněji dokážeme vnímat a zpracovávat impulzy, které nám naše tělo poskytuje. Díky tomu máme k dispozici kompletní škálu našich rozhodovacích nástrojů, kde narativní mysl je pouze jedním z nich, byť velmi důležitým. Dokážeme si tak všimnout i podvědomých signálů, které tak často ovlivňují naše impulzivní chování.

Znamená to, že mám vyhráno a dokážu se ihned rozhodnout o čemkoli? Do určité míry. O malých věcech není řeč, to jde samo. U těch velkých a komplexních se může stát, že i mně to drhne. Zpravidla je to ale jasný signál, že mám zarazit, protože něco není jasné: buď já nejsem připravena nebo nemám ještě všechny informace. Něco je prostě "divné" a to samo o sobě už je signál k tomu, že je potřeba situaci řešit. Takže i tam, kde to "nefunguje" to vlastně funguje.

Teprve kontrastem mezi tou obecnou absencí pochybností a jejich nenadálou přítomností ohledně určitého tématu začne být patrné, že dané téma je "problém." Dokud "pořád děsně řešíte všechno," pak nerozhodnost nad výběrem jídla v restauraci jen umocňuje nerozhodnost nad výběrem zaměstnání nebo partnera. A toto zakalení zdravého náhledu na věc způsobuje celkovou paralýzu při rozhodování, protože "se přece neumíte rozhodnout o ničem." Takže - chce to pochopit principy a trénovat na malých věcech, které pak vedou k těm velkým.

Proč jít ke mně na kurz

Protože rozhodnost je pro mne přirozená už od malička, ale musela jsem si ji v dospělosti vycizelovat. To, co tu učím, praktikuji v denním životě. Má práce se pohybuje na hranici uměleckých, podnikatelských a charitativních projektů a osobního rozvoje. Vůbec nehrozí, že bych měla čas se nad něčím dlouze rozhodovat. Firemní klienti chtějí všechno hned, koučingoví klienti mají problém teď a "později" je jim k ničemu. Na vlastní projekty mám málo času a tak se musím rozhodovat instinktivně a rychle. 

Také jsem prováděla spoustu lidí procesem odblokování kreativity, kde je přeprogramování limitujících přesvědčení, strachů a nerozhodnosti je mezi hlavními kroky. Teprve v této práci mi došlo, jak moc věci už dávno neřeším. Když projdete základním procesem sebepoznání, snadné rozhodování je jako vedlejší produkt. Teprve při tvorbě Anatomie hodnot ale začalo být patrné, jak je to možné a jaké mechanismy za tím vlastně stojí. A to je něco, co chci předávat dál.

Propozice kurzu

 • Pořadatel: Subjektiv z.s.
 • Místo konání: Studio Subjektiv v Hale 40, Pražská tržnice v Holešovicích (poblíž prodejny Alza) - mapku dostanete mailem
 • Čas: Večerní kurz 18:00 - 21:00
 • Maximální počet účastníků: 10
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně, plus závěrečná diskuze cca 30 minut
 • Materiály: cena zarhnuje obsažné tištěné materiály pro domácí studium
 • Pohoštění: cena zahrnuje drobné pohoštění, teplé a studené nápoje

Přijď a přiveď přátele :-)

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.