Načerpej energii zevnitř, online meditace

9hie5ld1r7yr2sb-img-5285.jpeg

Eva Prokešová

Jsem lektorka meditací. Vedu lidi k sobě, k sebepoznání a opravdovosti. Abychom žili své talenty a poslání. Protože když jsme sami sebou, jsme nejspokojenější a Více o lektorovi »

52d59vy89o2xt8t-nacerpej-energii-zevnitr.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 22 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Pět meditačních setkání, která můžete absolvovat jako cyklus nebo i jednotlivě. Budeme hledat cestu k sobě, ke svému vnitřnímu zdroji. Abychom byli víc sami sebou, spokojenější, uvolněnější. V době, která je velkou zkouškou pro nás pro všechny. Kdy je ve vzduchu spousta strachu a kdy přicházíme o své běžné radosti.

Sejdeme se jednou týdně on-line, na hodinu a půl na Zoomu. Pokaždé společně zameditujeme, řekneme si teorii a budeme sdílet.

Doporučuju pojmout meditování jako cyklus, program má svoji vnitřní logiku: nejprve se se rozhodneme postavit sebe na první místo, pak se naučíme tři různé způsoby čerpání energie zevnitř, aby si každý vybral ten svůj, který mu sedne a na závěr se s důvěrou odevzdáme plynutí. 


PROGRAM MEDITACÍ:

1. Dáme sebe na první místo

Budeme se ptát: koho ve skutečnosti poslouchám? A pak se v meditaci rozhodneme poslouchat sebe, svoji intuici. Abychom nevědomě neotročili starým mentálním programům. To nás nenaplňuje radostí, ale vyčerpává.

2. Spočineme ve vnitřním tichu

Nám, západním lidem, pořád jede hlava. Myšlenky vytvářejí náš vnitřní neklid. Zkusíme na chvíli přepnout do stand-by režimu. Zanoříme se hluboko do sebe, do svého vnitřního klidu a spočineme v něm. Je to doslova léčivé.

3. Otevřeme se přijímání

Zdroje energie jsou nekonečné, jedna forma se proměňuje v druhou. Strach z nedostatku nám nedovoluje tomu uvěřit. Otevřeme se darům hmotné i duchovní sféry. Dovolíme si hojnost, přijímání. Z dostatku pak můžeme tvořit a rozdávat.

4. Zharmonizujeme svůj energetický systém

Mentální bloky, nezpracovaná témata se nám otiskují do těla, jeho energií. Naučíme se zharmonizovat za pomoci barev, uvolníme bloky, narovnáme se. Meditaci pak můžete zařadit do své každodenní praxe, podobně jako čištění zubů. Je to blahodárné.

5. Odevzdáme se plynutí

Jsme zvyklí mít svůj život pod kontrolou. To nás stojí spoustu energie. Protože vše, co kontrolujeme, tomu odevzdáváme kousek své energie ve formě pozornosti. Dovolíme si plynout.


PRŮBĚH SETKÁNÍ:

Zameditujeme spolu. Pokaždé dáme na úvod meditaci na srdce a lásku v něm a pak jednu k tématu, podle programu. Praxe říká, že i na dálku meditace fungují se stejným výsledkem, jako bychom se viděli osobně. Meditace jsou to nejvíc, co si odnesete. Protože uděláte změny v mysli, abyste byli víc sami sebou, spokojenější, narovnanější. Bez dalšího snažení.

Budeme si povídat. Abychom porozuměli zákonitostem vnitřního světa. Abychom pochopili, že náš život je o nás, je zrcadlem našich představ. Protože svůj život si vytváříme svými myšlenkami. V okamžiku, kdy to přijmeme, je stav naší mysli to, co nás zajímá nejvíc. Vezmeme tak svůj život do svých rukou.

Zasdílíme výsledky meditace. Je inspirativní slyšet prožitky druhých. Moje interpretace může být nápomocná. Setkáme se ve skupině do dvanácti lidí, aby měl každý prostor pro sebe. Zkušenost říká, že udržet otevřenost a důvěrnost je ve virtuálním prostředí náročnější než při osobním setkání. Tak si prosím zapněte kamery, ať si vidíme do obličeje a setkání je co nejosobnější.


TECHNICKÉ DETAILY:

Spojíme se přes Zoom (www.zoom.us). Nejjednodušší je stáhnout si aplikaci Zoom předem do svého telefonu nebo počítače. Před schůzkou už jen vložíte ID meetingu: 849 3611 4001 a heslo, které ode mne dostanete mailem. Případně se můžete přihlásit přes webový prohlížeč. Pošlu Vám k tomu ještě pokyny plus budu poskytovat IT podporu, co moje síly stačí.

Po každém meditování ode mne dostanete nahrávku meditace pro svoji domácí praxi a záznam teorie pro připomenutí. Můžete si dát výzvu a třeba týden si meditaci pouštět denně a pozorovat, co to s vámi udělá. Nemůže to s vámi nic neudělat.


MEDITACE NA UKÁZKU:

Možná jste ještě nikdy nemeditovali. Možná byste rádi věděli, jak vedu své meditace. Jednoduše si to vyzkoušejte tady:

REFERENCE Z PODZIMNÍHO BĚHU:

Cyklem jsem prošla a přinesl mi hodně zajímavé posuny v životě a meditace z něj jsem zařadila do své denní praxe. Přátelé, kdo chcete začít meditovat, ujít kus cesty, hledáte klid i energii, mohu Evin cyklus vřele doporučit (Klára, její FB).


P.S. Na semináři se sejdeme ve skupině 5 – 12 lidí, jednak přihlášení přes Naučmese a jednak mí vlastní studenti.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.