Peníze jako dobrý sluha, ale špatný pán

9oy71er4osdzibq-img-20170927-wa0004-1523803039728.jpeg

Tereza Pensdorfová

Za svojí více jak deseti letou praxi jako finanční poradce, kdy pomáhám lidem s dlouhodobějším plánováním jejich životních situací, jsem si nemohla nevšimnout, Více o lektorovi »

9oy71er4osdzibq-img-20170927-wa0004-1523803039728.jpeg

Tereza Pensdorfová

Za svojí více jak deseti letou praxi jako finanční poradce, kdy pomáhám lidem s dlouhodobějším plánováním jejich životních situací, jsem si nemohla nevšimnout, Více o lektorovi »

9c90hbkdyqy1142-b-1.jpeg
Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 22 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Už si nějaký ten pátek říkáte, že je potřeba si vytvořit alespoň nějakou solidní finanční rezervu? Na konci měsíce se zase divíte, kam se všechny peníze poděly a zase vám na rezervu nic nezbylo? Je to zlozvyk jako každý jiný, pomůžu vám ho změnit. Protože peníze jsou dobrý sluha ale špatný pán.

Už několik let školím svoje kolegy, které učím, jak správně předávat nabyté znalosti a zkušenosti. Řekla jsem si, že je načase předat tyto zkušenosti napřímo i širší veřejnosti. Tedy těm, kteří se budou chtít naučit se svými penězi hospodařit efektivněji a porozumět na první pohled složitému světu financí.

Obchodovat na burze asi bude jen pár z nás, ale každý může chápat jak zacházet s vlastní výplatou.

NA KURZU SE BUDEME BAVIT HLAVNĚ O DVOU TÉMATECH:

Správa výdajů

Dozvíte se, jak mít přehled, kam vaše peníze odcházejí, jestli je to moc nebo málo. Jestli odcházejí trvale a už je nikdy neuvidíte (pasiva). To může být třeba běžná režie, ale i spoustu věcí, u kterých si můžete říct, jestli je musíte zaplatit, nebo je chcete zaplatit. Pak už je to totiž spíš otázka priorit. Dozvíte se, jak nasměrovat peníze tam, kde se rozmnožují, zhodnocují, pracují (aktiva).

Jak si nastavit finanční cíle, zavést pravidla a jak je pak prostě dodržovat. Jeden malý tip vám dám už teď. V součtu největší jsou ty položky, které jsou sice malé ale hodně časté, třeba jako rychlá ranní káva na rohu v kavárně.

Tvorba rezervy

Budeme se bavit o tom na co všechno je rezerva dobrá a proč byste se kvůli její tvorbě vůbec měli omezovat. Jak s tvořením začít? Kolik peněz odkládat? A kam vlastně? A jak je možné, že většina Čechů tuhle základní věc nezvládá. Divili byste se, ale většina lidí má běžnou rezervu moc malou nebo moc velkou! I to je bohužel špatně, povíme si proč.

Pro koho kurz je určený

  • pro začátečníky, kteří se učí pracovat s prvními penězi
  • pro věčné začátečníky, kteří si konečně chtějí nastavit správná pravidla a najet si zvyky
  • pro lidi co si myslí, že s penězi musí věčně bojovat

Pokud hledáte trošku pokročilejší povídání, tak mi spíš napište co přesně vás zajímá a můžeme takový kurz připravit, ale tenhle kurz prosím přeskočte.

Kurz bude probíhat online přes aplikaci Google Meet. Vyhraďte si na něj prosím cca 1,5-2 hodiny. Po kurzu bude probíraná prezentace zaslaná emailem jako podklad, se kterým můžete dál pracovat.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.