Myšlenkové mapy pro manažery a vedoucí týmů

3t7y392r6f2306m-img-3209.jpeg

Daniel Gamrot

Posledních devět let působím jako trenér osobní produktivity a konzultant využití moderních digitálních nástrojů ve firmách. Byl jsem také šéfredaktorem Mít vše Více o lektorovi »

20131021-113308-image.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 50 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

V manažerských rolích se často skloňují různé techniky, metody, postupy a "best practices", které občas navzdory své kvalitě a propracovanosti potlačují do pozadí to, co používá denně každý z nás - náš mozek! Rutiny, opakování, nevymýšlení toho, co již bylo vymyšleno apod. jsou často nejlepším možným řešením, ale brání naší kreativitě v prosazení se. Znám to, zažíval jsem to na vlastní kůži ještě před pár měsíci.

V poslední době také velkou rychlostí roste objem informací vznikajících na schůzkách, poradách, při vytváření zápisů, poznámek a analýz. Množství, které je každým dnem vyšší, svádí k tomu, že se pracuje pouze s částí těchto informací a paradoxně vznikají informační mezery. Vždyť nikdo nechce číst strany textu, které obsahují kromě klíčových informací také hromadu nepotřebných údajů, a lidem tak unikají důležitá data.

Čelit tomu není snadné, existuje však technika, která již před lety vstoupila do boje s těmito překážkami - myšlenkové mapy. Velmi populární metoda pro zvyšování efektivity a kreativity právě na základě eliminace zbytečného a práce s klíčovými informacemi.

Vytvořil jsem během své praxe stovky myšlenkových map, ať už byl cílem brainstorming, plánování projektů, příprava porad nebo zápis poznámek ze školení. Stejně tak jsem stovky lidí provedl technikou myšlenkového mapování - manažeři, konzultanti, programátoři, obchodníci, podnikatelé nebo studenti. Ve vlastní praxi jsem si potvrdil, že přidaná hodnota mapování při řízení lidí není výmyslem. Že pomáhá, zefektivňuje nejen jednotlivce, ale také celý tým. Šetří čas, peníze, zlepšuje komunikace a zvyšuje produktivitu.

Na počátcích byly často pochyby ze strany účastníků. Výsledkem čtyřhodinového semináře však je pro naprostou většinu odhalení smyslu práce s vizualizací myšlenek a klíčovými informacemi právě v podobě myšlenkové mapy. 

Nebudu vám tuto techniku prezentovat, teorie je jen "omáčka", ale...

...naučím vás používat ji prakticky pro

  • individuální i týmový brainstorming,
  • přípravu na porady a tvorbu jednoduchých a efektivních zápisů,
  • plánování a řízení projektů,
  • vytváření analýz, studií, dokumentací,
  • sumarizaci již existujícího lineárního textu,
  • tvorbu podkladů k vyjednávání,
  • přípravu školení nebo prezentací produktů,
  • překlápění map mezi různými nástroji (MS Project, Excel,...).

To vše budeme zkoumat se špetkou teorie, ale hlavně praktikovat. Na papíře, počítači i tabletu. Využijeme dokumentace, povedeme poradu a vyzkoušíme si mapování na jednoduchém projektu. Odnesete si vlastní mapy i materiály, které vám v budoucnu pomohou v mindmappingu pokračovat. Pomůcky pro tvorbu map budou na místě. Celý kurz proběhne v příjemném a klidném prostředí s možností občerstvení. A hlavně - potkáte další lidi se stejným záměrem, takže si na místě vyměníme názory, zkušenosti a postřehy a navážeme nové známosti!

Budu se na vás těšit!

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.