LIFE SKILLS pro rodiče III. - čelím problémům

7co82uvu9msnwmu-foto-1.jpeg

Petra Palazzo

Jsem vaše průvodkyně LIFE SKILLS. Jsem také maminkou tří dětí a ráda se řídím mottem „Život je evoluce“. Seminář LIFE SKILLS jsem pro vás připravila na základě Více o lektorovi »

7co82uvu9msnwmu-foto-1.jpeg

Petra Palazzo

Jsem vaše průvodkyně LIFE SKILLS. Jsem také maminkou tří dětí a ráda se řídím mottem „Život je evoluce“. Seminář LIFE SKILLS jsem pro vás připravila na základě Více o lektorovi »

8onfj743e6kyb8o-jessica-rockowitz-5nlcaz2wjxe-unsplash-1.jpeg

už jen 6 účastníků a kurz se uskuteční

Zbývá 15 míst

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Během závěrečného setkání se spolu podíváme na poslední 4 klíčové LIFE SKILLS s cílem se dozvědět, jak je můžeme trénovat a jak díky nim dlouhodobě vylepšit své vztahy s dětmi: 

 • řízení stresu – vědecký průzkum ukazuje, že stres je hlavním faktorem způsobujícím nemoci. Můžeme se naučit ho v sobě rozpoznat a pak aktivně vyvinout kroky k tomu, abychom ho snížili.
 • efektivní vztahy – mít pozitivní vztahy s lidmi má velký význam pro naši duševní a sociální pohodu. Může to znamenat umět udržet dobré vztahy nebo ty negativní konstruktivně ukončit.
 • řešení problémů – je důležitou dovedností pro každého. Pomáhá nám konstruktivně se vypořádat s problémy v našem životě. Pokud před nimi zavíráme oči, může to mít následky ve vztazích s okolím, může dojít k navýšení našeho stresu, dokonce i k fyzickým problémům.
 • umění rozhodovat se – schopnost rozhodovat o svém životě konstruktivně, nemít strach převzít zodpovědnost za vlastní rozhodnutí. 

Co tě na semináři čeká?

Během setkání se zaměříme na 4 klíčové LIFE SKILLS (řízení stresu, efektivní vztahy, umění se rozhodnout, řešení problémů), které ovlivňují každý tvůj krok – v osobním životě i ve výchově dětí.

Tyto dvě hodiny nabité informacemi spolu rovnou propojíme s praktickými příklady ze života. 

Vytvoříme bezpečný prostor, v němž můžeš pokládat otázky i sdílet vlastní situace, se kterými si nevíš rady.

Po skončení setkání ti zašlu prezentaci v pdf, ke které se můžeš kdykoli později vrátit.

Co pod pojmem LIFE SKILLS rozumíme?

Jedná se o 10 životních dovedností:

 1. sebeuvědomění
 2. empatie
 3. řízení emocí
 4. řízení stresu
 5. efektivní komunikace
 6. efektivní vztahy
 7. řešení problémů
 8. kreativní myšlení
 9. kritické myšlení
 10. umění rozhodovat se 

Světová zdravotnická organizace (WHO) LIFE SKILLS pojmenovala už v roce 1993 jako kompetence, které nás učí pozitivnímu chování. Naše děti a také my, dospělí, můžeme díky této „výbavě” efektivně čelit požadavkům a výzvám každodenního života. Potenciál těchto životních dovedností máme vrozený, důležité je si to připomenout a dále LIFE SKILLS pěstovat a rozvíjet.

Představení LIFE SKILLS jsem pro větší srozumitelnost rozdělila do tří samostatných webinářů, kterými vás provázím. Druhého a třetího webináře je lepší se zúčastnit až po absolvování prvního semináře LIFE SKILLS pro rodiče I., který obsahuje úvod pro rozvoj jednotlivých životních dovedností. 

Budu se těšit.

Petra

Víš, že Petra vede také tyto kurzy?

Víš, že Petra vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.