Jak se učí polygloti

20150817-122212-1.jpg

Lucie Gramelová

Jazyky jsou moje vášeň. Vystudovala jsem španělštinu a řečtinu, časem jsem jako pracovní jazyk přidala taky italštinu.  Provozuju malé jazykové nakladatelství a píšu blog o jazycích. Jsem autorkou několika jazykových Více o lektorovi »

20150817-122212-1.jpg

Lucie Gramelová

Jazyky jsou moje vášeň. Vystudovala jsem španělštinu a řečtinu, časem jsem jako pracovní jazyk přidala taky italštinu.  Provozuju malé jazykové nakladatelství a píšu blog o jazycích. Jsem autorkou několika jazykových Více o lektorovi »

3wning8yjoz-language-family-tree-cropped.jpg

už jen jeden účastník a kurz se uskuteční

Zbývá 7 míst

Přihlášení účastníci

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Kurz již navštívilo 32 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

Webináře se konají na Zoomu, odkaz pošlu před kurzem. Pokud se Zoomem ještě neumíte, společně ho vyzkoušíme před kurzem.

Tento kurz volně navazuje na kurz Jak se učit jazyky. Jeho cílem je představit efektivní metody známých polyglotů. Podíváme se na to, jak se učí polygloti dnes a jak se učili jazyky nejslavnější polygloti v historii (Giuseppe Mezzofanti, Kató Lomb). Budeme společně hledat odpověď na otázku, zda existuje nějaká polyglotská "supermetoda" a především co si z postupu polyglotů může odnést běžný student. Pojmenujeme konkrétní techniky, které radím svým studentům a sama je využívám.

Povíme si také, jaké jazyky vás budou stát méně času než jiné, kdo se může stát polyglotem a kdo ne a kam se vydat za dalšími polygloty.

Kurz je primárně vhodný pro ty, kteří studují několik jazyků, ale užitečné tipy si odnesou i zájemci o jeden dva jazyky. 

Věděli jste...

...že čeština představuje pro polygloty jednu z největších výzev? A vy už tuhle "superpower" máte :-)

...že hodně polyglotů je také mezi fotbalisty a modelkami? Inu, přes všechny předsudky tihle lidé na sobě dřou.

...že většina polyglotů se učí jazyky jako samouci? Řeknu vám proč.

Tipy pro začínající polygloty

1. Nejoblíbenější učebnice a metody mezi polygloty jsou Assimil, Pimsleur a Teach Yourself.

2. Základní polyglotské pravidlo zní: Jedno po druhém. Pokud můžete, vyhněte se paralelnímu učení dvou jazyků zároveň.

3. Z učení je třeba udělat rutinu a součást životního stylu - ať už zrovna chystáte snídani nebo čekáte na MHD. V tomhle jsou polygloti skuteční borci.

4. Zkuste najít nějaký oblíbený text, po kterém sáhnete vždy s novým jazykem (Harry Potter, Zoufalé manželky, Ledové království).

5. Nejlepší dětský pořad pro začátek je Prasátko Pepa - obsahuje použitelné dialogy (rodina, práce) a najdete ho snad ve všech jazykových mutacích. Často dokonce s transkripcí - jako třeba na webu Learn Russian with Peppa.

 

Víš, že Lucie vede také tyto kurzy?

Víš, že Lucie vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?