Jak ovládat své nálady - stres a negativní emoce

20150108-130404-mama.jpg

Květa Exnerová

Ráda pracuji s lidmi a pomáhám jim v nalezení sebe sama a svého naplnění. Baví mě práce s podvědomím a ráda chodím neprošlapanými stezkami. Bádám v prostorách Více o lektorovi »

75wnlyc93bg-h-ng-nguy-n-256537.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Trápení je jen v tvojí hlavě - umíš to změnit

Rozhodí vás špatná nálada lidí ve vašem okolí? Necháte se špatnou náladou nakazit? Víte, jak byste se měli nebo chtěli zachovat v emočně vypjatých situacích? Jde vám to nebo bojujete sami se sebou?

Když prožíváte špatnou náladu, dochází ke změnám v krevním oběhu. Při úzkosti a strachu se krev přemisťuje částečně z povrchu těla do vnitřních orgánů a do mozku, proto lze ze strachu nebo leknutí omdlít. Při špatné náladě se překrvují vnitřní orgány a opakováním se dostavují chorobné stavy. Špatné nálady zaviní chorobný stav těla a ten pak vyvtáří dispozice ke špatným náladám. Vytváří se začarovaný kruh.

Existence podvědomí nám připomíná skutečnost, že člověk má v sobě nesmírně bohatý svět a jen nepatrnou část sebe sama si uvědomuje.

Kdybychom lépe znali sami sebe, naše podvědomí, které je ve spojení s vesmírnou inteligencí projevující se v celé přírodě, pak by náš život byl mnohem zdravější a hodnotnější.

Lidé mají odlišné způsoby myšlení, cítění a prožívání a každý to vyjadřuje jiným způsobem a to způsobuje problémy ve vzájemném pochopení. Naučit se vnímat, jak myslíte, jak cítíme, naučit se ovládat svou náladu vám umožní pochopit sebe i odlišnosti mezi lidmi, lépe si vzájemně porozumět a kvalitněji utvářet vztahy s okolím.

Společně se podíváme:

  • Ukážeme si, jak fungují slova, myšlenky, emoce a jaký mají vliv na váš život.
  • Poodhalíme roušku tajemství toho, kdo jsme a zkusíme se zbavit toho, co si myslíme, že jsme
  • Jak získáváte informace - prakticky si vyzkoušíte, jaký způsob myšlení používá každý z vás a který vzorec myšlení preferujete. Zjistíte, proč si s některými lidmi rozumíte víc a s některými méně.
  • Jak řídit proces svého myšlení a  i svou náladu - ukážeme si způsoby, jak změnit prožitky minulých událostí a jak zvolit stav, v němž se chcete nacházet
  • Jak změnit omezující myšlenková přesvědčení - Podíváte se na své myšlenky, které vás limitují a naučíte se je překonat a změnit
  • Jak se cítit dobře - ukážeme si techniku NLP, jak na to
  • Jak sladit komunikaci s druhým člověkem - ukážeme si, jakým způsobem dokáže i naprostý laik sladit komunikaci se svými společníky tak, aby se i ostatní cítili dobře.

S sebou budete potřebovat tužku, blok na poznámky a chuť poznávat a učit se novým věcem.

Těším se na společné setkání :-)

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.