20141222-205914-david-oteviraik2.jpg

David Mrhač

Na Naučmese od 25. 5. 2013, vedl/a kurzy pro 125 účastníků. Navštívil/a 3 kurzy.

Ahoj jmenuji se David. Miluji turistiku, rád běhám a plavu.

A rád chodím bos. Společně s přáteli jsme v roce 2013 zahájili projekt   Bosá turistika z.s. , jehož smyslem bylo ukázat, že chodit, běhat či sportovat naboso, může být  příjemné, zdravé a je  zcela přirozené.

Chtěli jsme  také poskytnout podporu a zázemí těm, kdo chtějí bosou turistiku aktivně provozovat, avšak z učitých společenských zábran (stud, obava z reakcí okolí, atd.) k tomu nenalézali odvahu. Že je to pitomost? No divili byste se :)

Sledujeme však, že  v poslední době zájem veřejnosti o tento druh rekreačního vyžití neustále stoupá, což nás těší. Vnímat přírodu jde všemi pěti smysli a hmatové příjemné vjemy při chůzi naboso mohou doplňovat celkový zážitek z pobytu v přírodě.

Víte, co všechno se dá zdolat naboso? Koukněte do galerie. ;-)

Svými  aktivitami se také snažíme pomáhat tam, kde je to zapotřebí. Benefiční akcí ,,NABOSO pro Kapku Naděje" jsme letos přispěli na léčbu dětí s leukémií, podporujeme projekt  Šetři a pomáhej.

No ale teď zpět ke mně. :)  Pokouším se přijít na kloub věcem, které se zdánlivě zdají nemožné, ať už se jedná o chůzi po střepech, žhavém uhlí, či spoon bending a jiné věci spadající zdánlivě do oblasti paranormálna. Mým velkým vzorem je Angel Chriss a možná, že vás nějaký z jeho kousků naučím v některém z příštích kurzů.

Mé vzdělání je správně-právního směru a právo, veřejné i soukromé je mým velkým koníčkem.   I zde jsem extrémista. Rád hledám skuliny a kličky tam,  kde jiní právníci již nevidí východisko. Řídím se heslem jednoho z našich nejúspěšnějších právníků, Tomáše Sokola, který řekl: ,,Právní systém je jako hřiště a vyhrává ten, kdo si lépe osvojí pravidla hry".

Mým  mottem je: ,,Věci často nejsou tím čím se zdají" a ,,Mnohdy dokážeme víc než si myslíme".

Za největší hodnotu považuji přátelství. Velký význam pro mě mají pojmy jako svoboda a tolerance. Může-li být člověk sám sebou, bude šťastnější a bude-li málo frustrovaných jedinců, ovlivní to pozitivně zdraví celé společnosti.

Tolik ve zkratce o mně.

David

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.