2i4pxrl8coqh8yt-radka-korenarka-l-16-of-49.jpg

Radka Balcarová

Na Naučmese od 28. 7. 2016, vedl/a kurzy pro 213 účastníků. Navštívil/a 3 kurzy.

Ahoj, jsem Radka a osmým rokem se zabývám bylinkami a mícháním domácí přírodní kosmetiky a drogerie šetrné k životnímu přostředí. V listopadu 2022 jsem přesídlila z Brna do Ostravy.

Mou radostí je šířit jednoduché a eco-friendly recepty podobným nadšencům.

Prostě, aby si každý, kdo má chuť a chvilku času, dokázal doma namíchat pečující kosmetiku, vyznal se v surovinách a věděl, kde nakoupit.

Proč jsem se dala touto cestou?

Začala jsem nejdříve s přírodními antiperspiranty, protože jsem hledala nějakou variantu bez hliníkových solí. Našla jsem recept, umíchala, a ono to fungovalo. A i mé okolí si je brzy oblíbilo. Pak následovaly bylinné masti, zubní pasty, pleťové krémy a další.

V současnosti studuju online kurz přírodní kosmetiky podle principu Slow a aromaterapii na Institutu E.S.B. Aromaterapia integrada v Barceloně.

Znalosti čerpám hlavně z knížek a přednášek, a také z webu a kurzů bylinkáře Zbyňka Mlčocha.

Miluju přírodu, snažím se postupně o less waste a minimalismus :) Nejvíc mě baví čtení, výlety, koukání do ohně a pohoda :) Poslední roky se věnuju kváskovému pečení chleba, baget, focaccia..

Na webu jaktak.cz můžete najít některé mé články s recepty - třeba návod na bělící zubní prášek, bylinné extakty či oleje, kopřivový med nebo čokoládový fondant :p

Záznam z Dobrého rána na ČT - Bylinná mast, pleťový olej, deo ve spreji

 

Radka

Kurzy na seznamu přání:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.