Výroba domácí přírodní kosmetiky

2i4pxrl8coqh8yt-radka-korenarka-l-16-of-49.jpg

Radka Balcarová

Ahoj, jsem Radka Kořenářka a už šestým rokem se zabývám výrobou domácí přírodní kosmetiky. Mou ideou je šířit jednoduché a eco-friendly recepty podobným nadšencům. Prostě, aby si každý, kdo má chuť a chvilku času, Více o lektorovi »

2i4pxrl8coqh8yt-radka-korenarka-l-16-of-49.jpg

Radka Balcarová

Ahoj, jsem Radka Kořenářka a už šestým rokem se zabývám výrobou domácí přírodní kosmetiky. Mou ideou je šířit jednoduché a eco-friendly recepty podobným nadšencům. Prostě, aby si každý, kdo má chuť a chvilku času, Více o lektorovi »

9tnw7dunrdp-img-2951.jpg
dle domluvy, Brno (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Kurz již navštívilo 92 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Poznámka k termínu

Na místě a čase se domluvíme. Pokud jste z Brna, můžu přijet k vám, vy ke mně nebo vymyslíme jiné příjemné místo. V případě, že jste z jiných končin republiky, napište mi a domluvíme se. Pár krát ročně jezdím do Ostravy, Prahy a Jeseníku.

Ať už si doma kosmetiku vyrábíte nebo se teprve chystáte, vždycky je příjemné se setkat s podobně smýšlejícími lidmi, posdílet zkušenosti a tipy, odkoukat postupy a přivonět k olejíčkům a květovým vodám.

Jak asi víte, běžná kosmetika se pyšní krásným obalem, lákavou vůní a zaručenými účinky, když se však podíváme na složení, na prvních místech bývá minerální (ropný) olej - paraffinum liquidum, pak parabeny, silikony, polymery, alkoholy, syntetické vůně i barviva. Přitom těmi nejcennějšími látkami jsou kvalitní rostlinné oleje a másla či přírodní účinné látky.

V kurzu se naučíte jak si vyrobit základní kosmetické 'nezbytnosti' na míru, účinné a hlavně zdravé :)

V kurzu si společně vyrobíme:

 • přírodní krémový antiperspirant
 • zubní pastu s francouzským jílem
 • šlehané tělové máslo
 • pleťový krém s růžovou, levandulovou nebo heřmánkovou vodou

Přínosy: 

 • naučíte se vyrábět zdravou kosmetiku pro sebe i své blízké už navždy
 • odpočinete si při tvoření
 • zvolíte si ingredience přesně pro vás - do vašich výtvorů si můžete nakapat rozličné esenciální oleje, vytvořit si vlastní vonnou kompozici, zvolit si květovou vodu do krému či výživný rostlinný olej

Co si odnesete? Vše, co si vyrobíte, si pak samozřejmě můžete odnést domů spolu s tištěnými recepty a tipy, kde nakupovat suroviny. 

Pro koho je kurz? Kurz je pro všechny, kteří mají chuť tvořit. Mohou přijít i děti od 10 let.

Bude skvělé, když si přinesete vlastní kelímky od krémů, případně skleničky od pečených čajů, jogurtů apod. Nejlepší odpad je ten, který nevznikne :)

Recepty jsou kombinací informací z knížek a z internetu a mých vlastních. Jsou už pár let osvědčené a oblíbené jak u mé rodiny a přátel, tak i u mých zákazníků.

V současnosti dálkově studuju přírodní kosmetiku na Institutu E.S.B. Aromaterapia integrada v Barceloně, takže se můžete těšit na extra porci nových receptů a informací.

Těším se na společné tvoření

Radka Kořenářka

Doprovodné fotky

 • 55595cdtl64-img-2871.jpg
 • 6k722mrhdaz-img-3239.jpg
 • 8cqho7iny0s-img-2695.jpg
 • 1x7mvg7wiy8-img-2886.jpg
 • 7dlyc79059k-img-2323.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?