9288170-dsc_0032_u.jpg

Petra Vojtová

Na Naučmese od 10. 12. 2015, vedl/a kurzy pro 12 účastníků. Navštívil/a 4 kurzy.

Vystudovala jsem obor překladatelství-tlumočnictví na FFUK v Praze a pracuji jako překladatelka a lektorka cizích jazyků. Cizí jazyky jsou mi blízké ale nejen pracovně. Jsou pro mě i srdeční záležitostí.

Posledních sedm let jsem také mámou dvou dcer. Po narození první dcery jsem začala přemýšlet, jak bych ji mohla vést k tomu, aby přirozeně vnímala nejen češtinu a českou kulturu. Jak to udělat, aby už od narození mohla zažívat stejnou nebo alespoň velmi podobnou pestrost, jaká je běžná pro děti v bilingvních rodinách nebo děti českých rodičů žijících v zahraničí. Pestrost, kterou já dnes a denně zažívám skrze svoji profesi.

Začala jsem pátrat, hledat, číst, studovat, zkoušet, vymýšlet. Cizí jazyk (v našem případě angličtina) se u nás doma postupně zabydlel a dnes je naprosto přirozenou součástí našeho života, po boku mateřštiny. V angličtině si hrajeme, čteme, zpíváme, malujeme, tvoříme, radujeme se i zlobíme. Stejně jako v češtině.

Na začátku jsem měla trochu obavy, pochyby, zda to někam povede. Samotnou mě ale překvapilo, jak je vše nenucené a krásně do sebe zapadá. Jak přirozeně dcera angličtinu vnímá a aktivně používá, aniž by to bylo na úkor mateřštiny.

Pokud chcete něco podobného zkusit i vy, ale nevíte, jak na to, zkuste se inspirovat na mých stránkách. Nejaktuálnější příspěvky a mnohé další můžete sledovat i na jeho FB stránkách.

Můžeme se ale setkat i osobně na mém kurzu Angličtina a děti.

A v neposlední řadě se můžete se všemi našemi poznatky a zážitky seznámit dopodrobna i v online kurzu Učíme děti angličtinu doma.

V mých kurzech se dozvíte spoustu tipů, jak přirozenou, hravou a nenásilnou cestou podpořit cizojazyčný vývoj dítěte v domácím prostředí. Vše si ukážeme na názorných videoukázkách z našeho domácího prostředí, abyste měli představu, jak to funguje v praxi. A v neposlední řadě budete mít příležitost si vyměnit názory a zkušenosti s ostatními rodiči na kurzu (ať už na živo nebo v uzavřené FB skupině).

Chcete dosáhnout toho, aby vaše dítě umělo v angličtině nejen barvy, zvířátka nebo napočítat do deseti? Aby se umělo i radovat, zlobit nebo si s vámi jen tak povídat? :-) Pak vězte, že to není nic těžkého, ani časově náročného. Chce to jen trpělivost, respekt k dítěti a vytrvalost. A především vědět, že nejde o soutěž, ani ambice, ale o poznávání nového a zpestření všedního.

Těším se na vás!

Petra

Již uskutečněné kurzy:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.