Angličtina a děti

9288170-dsc_0032_u.jpg

Petra Vojtová

Vystudovala jsem obor překladatelství-tlumočnictví na FFUK v Praze a pracuji jako překladatelka a lektorka cizích jazyků. Cizí jazyky jsou mi blízké ale nejen Více o lektorovi »

9774750-ilustracni-foto-kurz-brana-k-detem-vojtova.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 12 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Kurz je určen pro rodiče malých dětí (po předškolní věk). Jeho cílem je představit rodičům jednoduché tipy, jak mohou své děti seznamovat s angličtinou, případně jiným cizím jazykem, hravou, přirozenou a nenásilnou formou, a přitom ji neprosazovat na úkor mateřštiny.

Jaká bude náplň kurzu?

  • Dozvíte se, ve kterém věku je nejlepší s cizími jazyky začít, proč a jak.
  • Ukážeme si praktické videoukázky lektorky a její téměř tříleté dcery pro znázornění reálných situací v domácím i venkovním prostředí.
  • Získáte spoustu praktických tipů a inspirací: např. jak pracovat s maňáskem, říkankami, písničkami, knížkami, co je to playgroup i mnohé další.
  • Dozvíte se, jak si zorganizovat čas, aby se cizojazyčné hrátky staly přirozenou součástí běžného života a nezabíraly žádný čas navíc.
  • Řekneme si, jestli je nezbytné, aby rodič zvládal dokonalou angličtinu.
  • Budete mít prostor pro diskusi, výměnu názorů a zkušeností nejen s lektorkou, ale i s ostatními rodiči na kurzu.
  • A mnohé další :-)

Kurz se zaměřuje na angličtinu. (Metodiku lze ale obecně aplikovat na libovolný cizí jazyk.)

Během kurzu budete moci zakoupit kvalitní anglické knížky pro nejmenší z druhé ruky, ve velmi dobrém stavu a za příjemné ceny.

 

Reference účastníků kurzu:

„Kurz hodotím především jako velmi motivační, nejen co se týče praktických příkladů, jak s dětmi na toto téma pracovat, ale i čistě psychologicky - podpořit sama sebe v tom, že má smysl se něčemu takovému aktivně věnovat, a že to nese výsledky. Ty ostatně Petra předvádí i zcela konkrétně na příkladu své dcery, což hodnotím jako nejpřínosnější část část celého kurzu - možnost se na celou věc podívat v praxi prostřednictvím videí z běžných denních situací, která jsme na kurzu viděly. Budu Petru určitě sledovat a jejímu projektu fandím." Barbora Ch.


„Výborné rozhodnutí dorazit si vás poslechnout na kurz. Neskutečně moc mě to namotivovalo k dalšímu rozvoji angličtiny u svého čerstvého dvouleťáka Matiho, kterého angličtinou doprovázím tak nějak intuitivně od narození. Po svých prvních narozeninách začal překvapovat anglickými slovíčky a dneska je ve stavu, kdy české věty prokládá sem tam anglickým výrazem a doplňuje verše říkanek českých i anglických. Jsem zvědavá na další fázi. A vy jste mě namotivovala ještě víc, protože jste mi jen potvrdila, že to má smysl i bez rodilého mluvčího v roli rodiče. Jedním dechem jsem pročetla váš blog, objednala první anglické knížky a zkoumám, které z doporučených videí zaujmou i mě.“ Petra R.

„Za kurz ještě jednou moc děkuju! Mimochodem - dnes byli u nás na návštěvě mí rodiče (moje maminka je klasická učitelka angličtiny). Viděli v bytě nalepené Aj básničky na zdech :-) Před půl rokem (to jsem se seznámila s DoubleBubble) mi říkala, že začít "učit" angličtinu by doporučovala u dítěte nejdříve od 4 let, protože jinak z toho nemá rozum. Samozřejmě měla na mysli styl: pes=a dog. A nějaké alternativní přístupy! Dnes jsem jim udělala fundovanou přednášku na základě informací z Vašeho kurzu - a k mému šoku se jim to líbilo! Takže u nás už Vojtíškovu oblíbenou knížku "Duckling's feet" může příště číst už i babička, nebudu ji schovávat v obavách, že mu ji bude překládat. Mimochodem - třeba čištění zoubků jde s anglickou písničkou mnohem líp! Nevím, jak je to možné a to jsem taky dřív dělala psí kusy ;-)“ Zuzana Š.

„Kurz byl pro mě přínosný, i přestože jsem většinu probíraných informací předem věděla. Zaprvé, byly tam pro mě nové praktické věci, jako tipy na videa, hračky atd. Zadruhé, bylo pro mě zajímavé i sdílení zkušeností/představ ostatních účastnic a jejích otázky.“ Elena H.

„Kurz byl pro mě stoprocentně přínosný. Ve zkratce, už si vím rady jak začít.“ Marta M.

„Praktické tipy, systémy a ukázky včetně videí byly skvělé. Celkové rozložení témat mi přišlo naprosto vyhovující, včetně „obecnějšího“ úvodu.“ Lucie H.

Doprovodné fotky

  • 2145400-ilustracni-foto-kurz-brana-k-detem-vojtova.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.