59mesblipx9-img-5708b.jpg

Markéta Jílková

Na Naučmese od 10. 7. 2014, vedl/a kurzy pro 3 účastníky. Navštívil/a 11 kurzů.

Kreativní duše, která si lítá, kde může. Jednou při spolujízdě mě Alex, spolucestující, upozornil o možnosti podělit se s lidmi o své dovednosti, a tak jsem se dostala na naučmese.cz...

   Jmenuji se Markéta, prostá dívka z vesnice v podhůří Králického Sněžníku. Současně studuji obor Stavební inženýrství na ČVUT v Praze a ve volném čase se věnuji kreativní tvorbě, která mě uklidňuje a sociálním médiím, které mě živí a baví.

   Pastelky, papíry, modurit a další techniky mě omrzely, když mě maminka na jednom společném výletu zavedla do Kozího krámku v Šumperku. Byla to láska na první pohled. Všude samé korálky, ubrousky, ketlovací jehly... Propadla jsem. Paní v obchodě byla velice ochotná. Ještě malému dítku (asi 10 let) vysvětlovala co na co je. Po hodině koukání a poslouchání jsem si odnesla první balíček na výtvarování. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Tatínkovi zmizly elektrikářské kleště a Markét vytvořila první náhrdelník. Mám jej dodnes a slouží mi dobře.

   Od té doby uběhlo pár let a zjistila jsem, že dané technice se říká ketlování. Na střední průmyslovce jsem se zamilovala do polymeru. A na vysoké jsem začala experimentovat s křišťálovou pryskyřicí a decoupage. Nyní se snažím spojit tyto techniky dohromady. Něco málo, co jsem vytvořila, můžete vidět na Fléru.

   Co se týče sociálních médií, tak k těm jsem se dostala v podstatě náhodou ve studentské organizaci IAESTE. Začala jsem se věnovat správě Facebookových stránek a absolvovala jsem školení od Davida Lörincze. Jak jsem tak na sobě pracovala, dostala jsem se až do firmy, kdy jsem zodpovědná za běh sociálních sítí, jejich strategickým plánování a správ reklam (hlavně FB). Tahle cesta mě baví a vím, že tímto směrem se chci profesně ubírat.

... a nyní jsem na naučme se jako součást super party lektorů :)

Markéta

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.