Za vším hledej lásku, on-line meditace

9hie5ld1r7yr2sb-img-5285.jpeg

Eva Prokešová

Jsem lektorka meditací. Vedu lidi k sobě, k sebepoznání a opravdovosti. Abychom žili své talenty a poslání. Protože když jsme sami sebou, jsme nejspokojenější a Více o lektorovi »

7nggaif0e7s1z6z-za-vsim-hledej-lasku.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Osm meditačních setkání, která můžete absolvovat jako cyklus nebo i jednotlivě. Budeme vnášet lásku do všech oblastí našeho života. Abychom měli rádi sami sebe, ve vztazích sdíleli lásku a byli srdcaři ve všem, co děláme. Když se řídíme srdcem, život nás baví. To je ta nejlepší motivace a odměna.

Sejdeme se jednou týdně on-line, na hodinu a půl na Zoomu. V pondělí večer od 19:30 do 21:00. Pokaždé společně zameditujeme, řekneme si teorii a budeme sdílet.

PROGRAM MEDITACÍ:

1. Mám se ráda, rád

Mít sami sebe rádi je základ veškeré práce na sobě. Jak? Tak, že otevřeme své srdce. Od toho se odvíjí vše ostatní. Pak je snadné se cítit spokojeně. Odpustit. Být srdcař. Milovat druhé.

2. Mám láskyplné vztahy

Vztahy můžeme žít srdcem nebo na úrovni osobnosti, ega. Srdce si vždy rozumějí. Ega to neumí. Ta jsou na sobě závislá, chtějí se, soupeří, hledají jistotu. Bojí se. Napojíme se přes srdce. Pak je nám tak nějak přirozeně lépe. A umíme říkat ne.

3. Umím odpouštět

Odpustit můžeme rozumem. Tak, že druhého chápeme. Pak je třeba se v afektu kontrolovat a nevytáhnout to. Protože uvnitř to stále zůstává. Nebo odpustíme srdcem. Vyhojíme vlastní zranění. (Od)pustíme to.

4. Rozhoduji se srdcem

Řídit se srdcem znamená mít dobrý přístup k intuici. Důvěřovat jí. Udělat si s ní zkušenost. Taky nepodléhat strachu. Nenechat se ovlivnit názory druhých. Ustát si to svoje. Pak „náhodou“ potkáváme ty správné lidi, situace, věci. Nenarážíme.

5. Komunikuji od srdce

Slovem můžeme zranit i pohladit. Protože komunikace není jen o slovech, slova jsou forma. Je i o energii, která je za slovy. Často si ji ani neuvědomujeme. Naučíme se komunikovat čistě, láskyplně.

6. Jsem srdcař ve všem, co dělám

Cokoliv můžeme dělat proto, že je to správné, že by se to mělo, protože se to musí. To je určitě chvályhodné. Nebo můžeme jít do věcí srdcem. Být srdcaři. To přináší radost a životní sílu. Pak jsme plní života. Nikoliv vyhořelí.

7. Miluji svoje tělo

Jen díky svému tělu můžeme žít. Koukat na západy slunce. Milovat. Chováme se k němu podle toho? Nebo ho vytěžujeme? Případně to s péčí o něj nezdravě přeháníme? Přijmeme ho, jaké je. Je to velké gesto sebepřijetí.

8. Znám své poslání

Naše poslání je životní směrovka. Vede nás po naší životní cestě. Někdy nám přes všechny denní drobnosti a starosti uniká. Pak ze své cesty scházíme. Přitom žít své poslání je to nejvíc naplňující.


PRŮBĚH SETKÁNÍ:

Zameditujeme spolu. Pokaždé dáme na úvod meditaci na spojení se svým nitrem a pak jednu k tématu, podle programu. Praxe říká, že i na dálku meditace fungují se stejným výsledkem, jako bychom se viděli osobně. Meditace jsou to nejvíc, co si odnesete. Protože uděláte změny v mysli, abyste byli víc napojení na sebe a na své srdce a tudíž uvolněnější, radostnější, spokojenější.

Budeme si povídat. Abychom porozuměli zákonitostem vnitřního světa. Abychom pochopili, že svůj život si vytváříme svými myšlenkami a představami. Je naše volba, jestli se řídíme srdcem nebo rozumem, strachem, povinnostmi. V okamžiku, kdy to přijmeme, je stav naší mysli to, co nás zajímá nejvíc. Vezmeme tak svůj život do svých rukou.

Zasdílíme výsledky meditace. Je inspirativní slyšet prožitky druhých. Přináší lepší pochopení vlastní meditace. Moje interpretace bývá nápomocná. Zkušenost říká, že udržet otevřenost a důvěrnost je ve virtuálním prostředí náročnější než při osobním setkání. Tak si prosím zapněte kamery, ať si vidíme do obličeje a setkání je co nejosobnější.


TECHNICKÉ DETAILY:

Spojíme se přes Zoom. Nejjednodušší je stáhnout si aplikaci Zoom předem do svého telefonu nebo počítače. Před schůzkou už jen vložíte ID meetingu: 848 9977 5624 a heslo, které ode mne dostanete mailem. Případně se můžete přihlásit přes webový prohlížeč. Pošlu Vám k tomu ještě pokyny plus budu poskytovat IT podporu, co moje síly stačí.

Po každém meditování ode mne dostanete nahrávku meditace pro svoji domácí praxi a záznam teorie pro připomenutí. Pokud Vám některý z večerů nevyjde, nemusí Vás to mrzet.


MEDITACE NA UKÁZKU:

Možná jste ještě nikdy nemeditovali. Možná byste rádi věděli, jak vedu své meditace. Jednoduše si to vyzkoušejte. Tady je meditace na sebelásku, kterou všechna setkání začínáme. Má jemnou, čistou energii, nejspíš u ní vůbec neudržíte pozornost a budete si lítat. To je v pořádku. Je to osvobozující a povznášející.

Pokud by vás zajímaly reference, klikněte si na webinář Načerpej energii zevnitř, běžel na stejném principu.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.