Wellness za zdmi wellness center

8291470-staraj_photo.jpg

Jana Nováková Stará

Já jsem Jana, wellness koučka a dělám kurzy, ve kterých se bavíme a přemýšlíme nad zdravím, životem, osobnostním rozvojem a tak.  Pocházím a stále se nacházím v Více o lektorovi »

8291470-staraj_photo.jpg

Jana Nováková Stará

Já jsem Jana, wellness koučka a dělám kurzy, ve kterých se bavíme a přemýšlíme nad zdravím, životem, osobnostním rozvojem a tak.  Pocházím a stále se nacházím v Více o lektorovi »

3128770-wellness-1021131_1280.jpg

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Všichni známe wellness (centrum) jako to místo, kam když člověk dojde, vyfasuje bílý ručník a za svitu svíček a vůně vonných tyčinek se vyvalí do vířivky nebo sauny, případně si nechá ztuhlá záda rozmasírovat fešným masérem či masérkou. V ideálním případě z wellness (centra) pak odchází uvolněný, zrelaxovaný, v pohodě a s úsměvem na tváři.

A přemýšleli jste někdy, co slovo wellness znamená? Evidentně bude z angličtiny, ale v překladovém slovníku ho nenajdete. Přitom ho všichni známe…

V kurzu vám na tuto otázku odpovím a dozvíte se také:

  • Kde se slovo wellness vzalo a kdy se začalo poprvé používat?
  • Jak souvisí s východními systémy jako je ayurveda, tradiční čínská medicína nebo antická kalokagathia?
  • Proč vůbec řešíme wellness, proč nestačí si dát vanu a lupnout pár pilulek štěstí, které nám může předepsat doktor?
  • Jaký je rozdíl mezi wellness u nás (v Evropě) a ve světě (v Americe a dál)
  • A na konec se podíváme, jak si můžete udělat své vlastní wellness, sami a kdekoliv, třeba hned na kurzu.

Pravdou totiž je, že k tomu, aby člověk měl úsměv na tváři, nemusí nikam chodit. Opravdové wellness nemá na recepci mladou slečnu, která vám dá klíček od skříňky a instrukce „do sauny se chodí bez plavek“.

Pro koho je kurz určený?

Kurz je pro všechny, kdo se chcete dozvědět něco nového a zažít aspoň jeden "aha-moment", zejména je pak vhodný pro ty z vás, kdo v "oboru wellness" pracujete - dostanete kontext k tomu, co denně děláte a odcházet budete vybaveni inspirací "o čem se budu zítra s klienty bavit". 

______

O lektorce - Proč kurz o wellness?

Protože se mě v roce 2010 zeptal jeden pán na otázku „Co je to wellness?“ a já nebyla schopna odpovědět. Od té doby hledám a nacházím odpovědi. Z jedné otázky se staly postupně dvě diplomky a můj současný disertační výzkum, wellness však nezůstává jen na papíře a stalo se nedílnou součástí mého života, mé práce a mých snů.

Na kurzu se s vámi chci podělit o svou odpověď „Pro mě wellness znamená…“ a nasměrovat vás k hledání odpovědi vaší vlastní.

Víš, že Jana vede také tyto kurzy?

Víš, že Jana vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.