Výlet za sběrem bylin a plevelů v čase letního slunovratu

8txlui0jb6azngs-26hb7npwpn2-moje-foto.jpg

Věra Vačkářová

Celý svůj život žiji a pracuji s rostlinami v různých formách. Mou vášní jsou byliny, lidské tělo a naše duše.  Ráda předávám radost ze života spolu s přijetím Více o lektorovi »

16gprss7bmfp938-img-20200729-120759.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 10 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Výlet za sběrem bylin a plevelů v čase letního slunovratu do Loutí, Ekocentra na Rabyni. Výlet pro celou rodinu. Vydáváme se krok za krokem na cestu zdraví a vlastní soběstačností. 

Louky plné řebříčku, šalvěje, jahodníku, pelyňku, řepíku, třezalky, jitrocele, kopřiv, mateřídoušky, zvou k výpravě za sběrem bylin. V době kolem letního slunovratu je obsah léčivých látek v bylinách nejvyšší. 

Co vás na kurzu čeká: 

seznámíte se s rostlinami v jejich přirozeném prostředí, 
povíme si o účincích bylin a jak byliny uchovat, jak je konzervovat,..
jak a k čemu vyžít rostliny od květů až po kořeny, jak si připravit tinkturu např. z kopřivových kořenů ( zejména vhodná pro pány) nebo masážní olej pro sebe, pro rodinu
nabízí se zde možnost si byliny nasbírat v čistém prostředí a doma si je kvalitně zpracovat. 

Povíme si, jak rostliny působí na naše tělo, psychiku, tak i v té nejjemnější rovině t.j.spirituální.  
Které rostliny jsou vhodnější na vykuřování, které na koupel těla, inhalace a které na talíř. Přínos bylin je rozsáhlý, není bez nich života. 
Zároveň poznáte řadu jedlých rostlin, jedlé zeleniny, označované jako plevele, které mají bohaté využití v naší kuchyni. 

Jak vypadají tyto rostliny v zahradě, která se běžně obsluhuje a jak si je můžete jednoduše pěstovat. Uvidíme jak vypadají ve volné přírodě a poznáte rozdíly. Zázraky, super potraviny, jménem kopřiva a bršlice v naší výživě a co přinášejí našemu zdraví. Není nad vlastní poznání a ochutnávku toho, co každému vyhovuje. Každý potřebujeme trochu něco jiného ke svému životu.

Žijme společně s magií bylin. 

V Ekocentru na Rabyni si můžete dát chutný vege oběd. Objednávku oběda je zapotřebí potvrdit do 19. 6., aby bylo pro vás navařeno. Cena oběda s polévkou je 230 Kč. Ke koupi je káva a snad bude i místní specialita – konopné pivo.

Program kurzu je do 14h, ale zůstaňte do večera. Udělejte si prohlídku ekocentra, seznamte s místními prasátky, slepicemi, s kohoutem hospodářem a dalšími. Ke krásnému koupání půjdete cestou přes les. Terén vhodný pro kola i kočárek přes louky i lesy.

S sebou: papírové sáčky na byliny, nůžky či nožík – nezbytné!
Pití, svačinu dle potřeby

 

Doprava autem nebo busem č. 390 v 9.05 ze Smíchovského nádraží

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.