Video kurz
Adobe Premiere Elements od úplého začátku

20140130-084547-20140130-084452-josef-masek-268-.jpg

Josef Mašek

V současnosti nezávislý kameraman a fotograf se šestiletou praxí v médiích. Z dosavadních klientů lze jmenovat např. Českou spořitelnu, Mercedes-Benz, Telefónica O2, Lesy ČR či společnost Zentiva. Je absolventem oboru Více o lektorovi »

20140130-084547-20140130-084452-josef-masek-268-.jpg

Josef Mašek

V současnosti nezávislý kameraman a fotograf se šestiletou praxí v médiích. Z dosavadních klientů lze jmenovat např. Českou spořitelnu, Mercedes-Benz, Telefónica O2, Lesy ČR či společnost Zentiva. Je absolventem oboru Více o lektorovi »

261k0z2qwr0-3-elementsexperteditor-assets2bfx-100005920-orig.jpg

Úvodní video ke kurzu

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Obsah videokurzu Střih videa v Adobe Premiere Elemets 

 1. Základní seznámení s programem
  Od instalace, přes registraci plné verze až po představení uživatelského prostředí. 

 2. Střih videosouborů
  Ukázka základního postupu při střihu. Představení funkce automatického výběru záběrů, rozdělování na více částí. Přehazování pořadí jednotlivých částí ve filmu. Základní klávesové zkratky pro urychlení práce. 

 3. Představení panelu nástrojů
  Úprava kvality videa jako je zesvětlení či barevná stylizace, zoomovaní v již nahraném videu, jednoduché zrychlení či zpomalení a kouzelná funkce přidávání pohyblivých objektů. 

 4. Úpravy zvuků a zvukové efekty
  Zesílení a zeslabení hlasitosti, přidání podkladové hudby, odstranění šumu a další pokročilé úpravy. Ukázka nahrávání vlastního komentáře. Další z kouzelných funkcí, automatické vyvážení hlasitosti všech zvuků, komentářů i podkladové hudby jedním stisknutím. 

 5. Vytváření titulků
  Vytváření základních titulků i těch animovaných, či s barevným podkladem. Stylizace titulků i našeho videa do komiksového vzhledu. 

 6. Zrychlování a zpomalování videa
  Zajímavá funkce pro akceleraci (zrychlení resp. i zpomalení) části videa. Funguje přirozeněji než obdobná funkce v základním provedení a je u levných střihových programů zcela ojedinělá. 

 7. Organizátor videí
  Rychlé načtení a organizace videosouborů a fotografií včetně možnosti vyhledávání například podle klíčových slov. Vyhledávání videí podle osob, které jsou na záběru zachyceny, či filtrace podle místa, kde bylo video natočeno. 

 8. Snadná práce se záznamem nahraným na 2 či více kamer 
  Ukázka jak co nejsnáze pracovat se záběry natočenými na více kamer. Postup jejich vzájemné synchronizace a jednoduchého stříhání mezi záběry. 

 9. Export výsledného videa
  Vytvoření videosouboru s naším filmem. Jaký formát videosouboru zvolit pro jednotlivé účely? Co vše je dobré nastavit a co neřešit? Ukázka automatického sdílení videa na facebooku či Youtube. 

 10. Vytváření DVD menu
  Jak vytvořit klasické DVD, které před spuštěním nabídne DVD menu? Snadné využití přednastavených šablon pro tento účel.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.