Přírodní zahrádka v časném létě

20140504-152351-02.jpg

Eva Hauserová

Původem jsem bioložka, vždycky mě zajímala ekologie a zahrádkaření a nověji také permakultura. Od roku 2013 permakulturu také učím (nabídku těchto kurzů, které mají mnohem širší záběr než jen zahrádky, najdete na webu Více o lektorovi »

20140504-152351-02.jpg

Eva Hauserová

Původem jsem bioložka, vždycky mě zajímala ekologie a zahrádkaření a nověji také permakultura. Od roku 2013 permakulturu také učím (nabídku těchto kurzů, které mají mnohem širší záběr než jen zahrádky, najdete na webu Více o lektorovi »

69tooo0uvkn-7i7zin13owu-titulka-cervena-lebeda.jpg
Na čihadle 55 Praha 6,, Praha (mapa)

Termín je dostatečně naplněn – kurz proběhne, hurá!

Zbývají už jen 4 místa

Přihlášení účastníci

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Minikurz přírodního zahradničení se koná přesně na na svatého Jana, kdy jak známo rozkvétá kouzelné svatojanské kvítí. My si ukážeme a ochutnáme jedlé zahradní květiny – měsíček, brutnák, denivku, lichořeřišnici a další. Ale to není zdaleka všechno!

Přejete si mít zahrádku, která vypadá hezky, je stále plná bujné zeleně, květin i nějakých dobrot na zub, nepotřebuje žádnou chemii a přitom dá minimum práce? Přijďte se inspirovat na tříhodinový kurz, který se bude přímo na takové zahrádce konat.

Začneme exkurzí po zahrádce, kde uvidíte příklady, jak na to: hustě zarostlé smíšené záhony nedovolí plevelům vůbec vyrůst, mulčování nahradí zálivku, okopávání i hnojení, ořezané větve a shrabané listí rovnou použijete do zvýšených záhonů, dalším tajemstvím je volit odolné a pokud možno domácí druhy rostlin, a také vytvářet úkryty pro živočichy, kteří nám pomáhají udržet na uzdě takzvané škůdce. Seznámíte se ještě s mnoha dalšími tipy, jak na to.

V další části kurzu se budeme věnovat praxi: kromě ochutnávání jedlých rostlin si ukážeme typické letní práce – dosevy a výsadby na záhony, sklizeň letních dobrot, řízkování, sběr prvních semínek. Pak si vyberete sazeničky z přebytků toho, co na zahrádce roste.

V závěru kurzu si přehledně probereme pravidla přírodního zahradničení a permakulturního designu, a budete se moci poradit také o svých vlastních pozemcích, pokud si přinesete plánky. Když dáme hlavy dohromady, určitě přijdeme s novými a překvapivými nápady!

Lektorka má webové stránky www.prirodni-zahradky.cz, na kterých se dočtete víc, a její zahrádka získala certifikát přírodní zahrady brněnského sdružení Veronica jako vůbec první zahrádka toho druhu v Praze.

Doprovodné fotky

  • 1v1wjro59zx-babocka-bodlakova.jpg
  • 17803mjpp9p-cmelnik-1.jpg
  • 7rgg54ggvlo-lichorerisnice2-mensi.jpg
  • 6a5mu5rhfsm-mesicek.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.