Prezentace v pohybu

20130207-182453-katka_horackova.jpg

Katka Chalupníková

Učit se a tvořit. Pozorovat, hledat, pojmenovat. Hrát si a vyzkoušet si. Zvládnout to. Tak nahlížím na život a zároveň na vedení kurzů. Práci s lidmi mám ráda Více o lektorovi »

20130528-054009-naslapane-prezentace.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

 

Aby řečník působil důvěryhodně a sebevědomě, musí jeho tělo sdělovat stejné informace jako jeho ústa. Nahlédněme společně do tajů neverbální komunikace a podpořme tím myšlenky, které prezentujete. Pojďte se přesvědčit, že prezentace nejsou pouze slova!

 

Proč potřebuji zlepšit neverbální komunikaci?

 

  • Posluchač vnímá až 80% informací z neverbální složky. Proto je důležité podpořit myšlenku nejen slovy, ale také postojem, gesty, mimikou apod.
  • První dojem na publikum udělá váš příchod a postoj. Všimněte si, jak rychle zaškatulkujete člověka, kterého vidíte poprvé. Často ani nestačí říct “dobrý den”.
  • Technika občas selže a pak je celá prezentace pouze na vás. Funkční gesta a pohyb v prostoru dovedou často vysvětlit víc než perfektní slidy.

Během čtyř hodin se společně zaměříme na to, jak:

 

  • Budovat autoritu řečníka skrz správné držení těla
  • Začlenit gesta do prezentace
  • Mít aktivní a uvolněný postoj

 

Pro koho je kurz určen?

 

Kurz je vhodný pro všechny, kteří prezentují a rádi by získali takovou jistotu v neverbálním projevu, aby se při prezentaci nestalo tělo nepřítelem. Ať už prezentujete na konferencích, obchodních jednáních nebo kolegům v práci, potřebujete působit přirozeně, nenuceně a aktivně. Všichni ale určitě víme, že “uvolněte se, prosím” se snadněji řekne, než udělá, a k sebevědomému neverbálním projevu vede dlouhá cesta. První krok můžete udělat právě v rámci tohoto kurzu.

 

Metodika kurzu

Hra

Motivuji vás hrou a aktivizačními metodami z herecké branže. Zapojíme herní techniky do aktivního tréninku a stále to zůstane zábava. To však neznamená, že to bude snadné a nepůjde o poctivý zápřah.

Praxe

Školím prakticky: 20 % teorie a 80 % její aplikace, zkoušení, hledání, experimentování, nacvičování a reflektování. Kurz je více podobný tréninku než klasickému semináři. Vše si okamžitě vyzkoušíte.

Jdu na to od divadla

Nejsem školitelkou prezentačních dovedností podle manažerských pouček. Mám za sebou divadelní fakultu JAMU a propojuji to zajímavé z prken, které znamenají svět s koberci, které znamenají byznys. Jestli chcete dostat do vašich prezentací nápady, které vás jasně odliší od čtenářů paperbackých příruček a posluchačů internetových rychlokurzů, pak se s vámi na kurzu ráda uvidím.

Těším se na setkání

Katka

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.