Obsidian: Jak na lepší organizaci myšlenek a nápadů

6c2rx8azotxe6fk-profil-ctverec.jpeg

Daniel Gamrot

Od roku 2012 školím a konzultuji time management a osobní produktivitu. Proškolil jsem k dnešnímu dni přes 14 000 absolventů z firem nejrůznějšího zaměření – od Více o lektorovi »

16ewd1dw3gfui89-obsidian-mensi.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Hledáte geniální digitální poznámkový blok, který budete moci používat kdykoliv a kdekoliv? Už nemusíte. V kurzu vám ukážu, proč dát šanci aplikaci Obsidian a jak ji co nejlépe využít v praxi.

Mrkneme samozřejmě na základy používání Obsidianu, včetně tvorby poznámek a jednoduchých myšlenkových map. Postupně se dostaneme ke spojování nápadů a přidávání odkazů.

Ukážu vám také, jak naučit Obsidian spolupráci s dalšími aplikacemi a synchronizovat své poznámky mezi různými zařízeními. Dozvíte se o výhodách používání tohoto báječného poznámkového bloku a vše budeme směřovat k tomu, jak jej lze využít ke zlepšení organizace a produktivity.

Výhod používání aplikace Obsidian je mnoho. Mezi ty nejdůležitější patří:

  1. Vytváření poznámek a jejich propojování: Obsidian vám umožní přidávat poznámky a odkazy ke svým myšlenkám a nápadům, což vám pomůže si je lépe zapamatovat, pochopit je a dále rozvíjet.
  2. Skvělá organizace myšlenek a nápadů: Obsidian vám nabízí vytvářet jednoduché myšlenkové mapy, což pomáhá zlepšit organizaci vašich poznámek.
  3. Synchronizace mezi různými zařízeními: Obsidian můžete používat ve Windows, macOS nebo Linuxu, stejně jako na mobilních telefonech. Na všech zařízeních máte vždy aktuální poznámky a nápady.
  4. Pokročilé nástroje a funkce: Samozřejmostí je možnost rychlého vyhledávání a filtrování, takže snadno najdete potřebné informace. Obsidian nabízí štítky, uložená hledání, vytváření sumářů a další skutečně zajímavé funkce.
  5. Možnost propojení s dalšími aplikacemi: Obsidian se umí propojit s dalšími aplikacemi, jako jsou například úkolovníky nebo kreslící nástroje.
  6. Rozšiřitelnost o další funkce: Je jen na vás, jaké funkce bude mít ve své aplikaci. Obsidian totiž nabízí také nepřeberné množství rozšíření a doplňků a jejich výběr je jen na vás.
  7. Vzhled a témata: Líbí se vám základní vzhled Obsidian? V tom případně v pořádku. A pokud ne, můžete si vybrat dle vašeho vkusu z obrovského množství vizuálních témat.

Sečteno a podtrženo, naučíte se všem základním principům, které budete pro práci s chytrými poznámkami potřebovat. Najdete výhody tohoto nástroje pro každodenní práci s informacemi. Naučíte se vše synchronizovat mezi svými zařízeními. Jednoduše budete skvěle připraveni budovat svou vlastní síť důležitých poznámek.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.