Obsidian: Jak na lepší organizaci myšlenek a nápadů

6c2rx8azotxe6fk-profil-ctverec.jpeg

Daniel Gamrot

Posledních deset let působím jako trenér osobní produktivity a konzultant využití moderních digitálních nástrojů ve firmách. Byl jsem také šéfredaktorem Mít vše Více o lektorovi »

6c2rx8azotxe6fk-profil-ctverec.jpeg

Daniel Gamrot

Posledních deset let působím jako trenér osobní produktivity a konzultant využití moderních digitálních nástrojů ve firmách. Byl jsem také šéfredaktorem Mít vše Více o lektorovi »

16ewd1dw3gfui89-obsidian-mensi.jpg

už jen jeden účastník a kurz se uskuteční

Zbývá 7 míst

Přihlášení účastníci

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Hledáte geniální digitální poznámkový blok, který budete moci používat kdykoliv a kdekoliv? Už nemusíte. V kurzu vám ukážu, proč dát šanci aplikaci Obsidian a jak ji co nejlépe využít v praxi.

Mrkneme samozřejmě na základy používání Obsidianu, včetně tvorby poznámek a jednoduchých myšlenkových map. Postupně se dostaneme ke spojování nápadů a přidávání odkazů.

Ukážu vám také, jak naučit Obsidian spolupráci s dalšími aplikacemi a synchronizovat své poznámky mezi různými zařízeními. Dozvíte se o výhodách používání tohoto báječného poznámkového bloku a vše budeme směřovat k tomu, jak jej lze využít ke zlepšení organizace a produktivity.

Výhod používání aplikace Obsidian je mnoho. Mezi ty nejdůležitější patří:

  1. Vytváření poznámek a jejich propojování: Obsidian vám umožní přidávat poznámky a odkazy ke svým myšlenkám a nápadům, což vám pomůže si je lépe zapamatovat, pochopit je a dále rozvíjet.
  2. Skvělá organizace myšlenek a nápadů: Obsidian vám nabízí vytvářet jednoduché myšlenkové mapy, což pomáhá zlepšit organizaci vašich poznámek.
  3. Synchronizace mezi různými zařízeními: Obsidian můžete používat ve Windows, macOS nebo Linuxu, stejně jako na mobilních telefonech. Na všech zařízeních máte vždy aktuální poznámky a nápady.
  4. Pokročilé nástroje a funkce: Samozřejmostí je možnost rychlého vyhledávání a filtrování, takže snadno najdete potřebné informace. Obsidian nabízí štítky, uložená hledání, vytváření sumářů a další skutečně zajímavé funkce.
  5. Možnost propojení s dalšími aplikacemi: Obsidian se umí propojit s dalšími aplikacemi, jako jsou například úkolovníky nebo kreslící nástroje.
  6. Rozšiřitelnost o další funkce: Je jen na vás, jaké funkce bude mít ve své aplikaci. Obsidian totiž nabízí také nepřeberné množství rozšíření a doplňků a jejich výběr je jen na vás.
  7. Vzhled a témata: Líbí se vám základní vzhled Obsidian? V tom případně v pořádku. A pokud ne, můžete si vybrat dle vašeho vkusu z obrovského množství vizuálních témat.

Sečteno a podtrženo, naučíte se všem základním principům, které budete pro práci s chytrými poznámkami potřebovat. Najdete výhody tohoto nástroje pro každodenní práci s informacemi. Naučíte se vše synchronizovat mezi svými zařízeními. Jednoduše budete skvěle připraveni budovat svou vlastní síť důležitých poznámek.

Víš, že Daniel vede také tyto kurzy?

Víš, že Daniel vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.