Novoroční NEpředsevzetí: Vize pro 2024

1kkee6j54raol3y-michaela-freeman-for-web.jpeg

Michaela Freeman

KREATIVITA, TRANSFORMACE a EMPOWERMENT propojují všechny mé zdánlivě nesourodé projekty od podnikatelských, uměleckých a charitativních po vzdělávací. Vše, co Více o lektorovi »

460nkjwgmfqec2v-nepredsevzeti-2024-detail.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Naplánuj si rok 2024 s jasnou vizí a koláží svých snů, ale reálně. Všichni dobře víme, že novoroční předsevzetí z většiny nefungují a posilovny jsou na konci ledna už zase prázdné. Ono to totiž není o předsevzetích, ale záměru. Zkus to letos jinak!

Pro koho je toto setkání?

Pro všechny, kdo se chtějí na začátku zastavit, zamyslet a přehodnotit, kam se dál vydat. Začátek roku vždy vybízí k přemítání nad životem a našimi dalšími kroky. Současně ale moc nedává smysl klást na toto náhodně zvolené datum velký důraz a myslet si, že "od zítřka" bude všechno jinak. Nebude, probudíme se jen do dalšího rána a je na nás, jak ho uvítáme. Pokud máš za sebou ony zmařilé pokusy o "nový start v novém roce," pak je toto setkání právě pro Tebe. Ony totiž možná ani nejsou potřeba ;-)

Co Tě na setkání čeká?

Tentokrát nepůjde přímo o kurz, ale o mini přednášku a workshop - takové přátelské povídací a kreativní setkání. Společně probereme témata jako:

 • Role kalendáře v našem životě - koncept následování ročních období a kola roku, místo náhodně vytvořeného kalendáře
 • Ukončování starého a rozjíždění nového - vedená diskuze s praktickými doporučeními
 • Manifestace plánů - aneb co z toho jsou ezoterické plky a do jaké míry to funguje
 • Visions Board - Tvoje vize pro 2024 - vyrobíme si koláž reprezentující naše sny (vision board), ale tentokrát vám k tomu povím, proč a za jakých podmínek to funguje, protože jen tak si něco vylepit na nástěnku s tím, že "ono se to samo" prostě není dost
 • Nápady na přechodové rituály - jak si sestavit vlastní (pro Tebe smysluplný) rituál přechodu do nového roku nebo životního kapitoly

Proč Ti po Novém roce rychle dojde energie?

V době, kdy si plánujeme velké změny "od Nového roku," příroda spí. Vlastně začíná období jejího nejhlubšího spánku, kdy všechno utichá a leží pod sněhem. Těsně před Vánoci je slunovrat, který sice oznámí, že dny se začnou prodlužovat, ale noci jsou minimálně do Hromnic zatraceně dlouhé. Venku je tma, my ale rozvítíme umělé osvětlení a očekáváme, že pojedeme na plný plyn dál, jako by se nechumelilo. Jenže ono chumelí.

Jinými slovy - máme být zalezlí za pecí a ne funět v posilovně. Přesně v tomto období, které je jako stvořené pro přemítání, sedění u krbu a revizi zážitků z minulého roku, jsme si ale naplánovali hektické Vánoce s ambiciózními novoročními předsevzetími. Něco je tu dost špatně. Takže, pojďme se na to pořádně podívat, přenastavit se a začít si budovat zásobu energie tak, abychom neskončili s jarní únavou. Díky tomu pak ten rok 2024 může být opravdu tak šťasný a úspěšný, jak si ho na Silvestra u šampaňského přejeme.

Proč přijít na kurz ke mně?

Třicet let se pohybuji v oboru osobního a duchovního rozvoje. Nejdřív jako studentka, ale následně pak jako průvodkyně ostatních a lektorka. Mojí specializací jsou otázky kreativity, v rámci kterých už od 90. let pracuji s konceptem vizualizací a koláží. Proto vím, co funguje a co ne. Rozhodně si o tom nedělám iluze, ale taky jsem viděla "zázraky." Takže koláže ano, ale záleží na spoustě faktorů kolem. Já osobně je dělám velmi spíš výjimečně, protože mi přijdou limitující, což ale neznamená, že nefungují. I to vám ráda vysvětlím. 

Mou druhou expertízou je transformace, tedy právě ony velké a trvalé změny, které si mnozí přejí do nového roku. Mohu vám tedy poradit, zda je vaše představa toho, jak cílů dosáhnout, realistická nebo ne. Můžeme spolu probrat, jak jít na změny "od lesa" a které přístupy nebo techniky by pro vás mohly být vhodné. Proto jde o přátelské povídací setkání, nikoli strukturovaný kurz.

Propozice setkání

 • Pořadatel: Michaela Freeman
 • Místo konání: Kodaňská 81/4, Praha 10 - Vršovice (vchod vedle kavárny FLAT hned u zastávky "Ruská")
 • Čas: 10:00 - 16:00 s přestávkou na oběd
 • Maximální počet účastníků: 5
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně
 • Materiály: cena zahrnuje nástroje pro vytvoření koláže (nůžky, lepidlo, podklad)
 • S sebou: materiály pro koláž (fotky, časopisy, katalogy, nabídky cestovek, mapy apod.), které představují vaše sny. Pokud máte oblíbené fotky v počítači, vytiskněte si je. Až si z časopisů vyberete obrázky pro sebe, o zbytek materiálů se podělíme, plus něco samozřejmě máme i my. Pokud jste detailisté, vezměte si s sebou nůžky na nehty pro přesnější vystřihování.
 • Pohoštění: cena zahrnuje drobné pohoštění, teplé a studené nápoje

Přijď a přiveď přátele :-)

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.