Jóga pro začátečníky, I.díl

20120806-200106-joga1.JPG

Martina Součková

Vystudovala jsem Fakultu tělesné kultury v Olomouci (Bc. rekreologie a Mgr. aplikované těl.aktivity). Už od vysoké školy se věnuji výživě a sportu. Vyučuji u Více o lektorovi »

20130103-150226-fot.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Jóga ve městě! Pro všechny

Jak vnímáte slovo jóga? Máte z něho strach? Respekt?.... Žijeme v jiném prostředí než lidé, pro které je jóga, filosofie a principy jógy přirozeností. Jsme Evropané. Jsme lidé obklopeni betonovými stavbami, dopravními komunikacemi, železnými oři, médiemi… Hledáme cestu jak relaxovat. Nemusíme se zavřít do ašrámu, pojídat suchou rýži, pít pouze vodu a celé dny meditovat.

Můžeme, ale nemusíme…

Další cesta je tou přirozenější…alespoň pro mne. Bohužel, nemáme čas celý den meditovat, odpočívat. Zkusme to na pár desítek minut, naučme se vypnout. Naučme se relaxaci a zklidnění. To, co nám tu cestu, ten pocit umožní je JÓGA. Jen je to o tom, co chcete, co hledáte. Jóga nám  se svými ásanami a dechovým cvičením pomůže nalézt cestu zklidnění i v naší společnosti. Máme modifikace na všechno. Snažíme se přizpůsobit všemu a všem. Přizpůsobte i jógu svým možnostem. I to je náš cíl „jóga ve městě“. Nikam neodjíždíme, neodcházíme. Jen se  zklidníme a  na pár minut se ponoříme do svého nitra.

Cvičte bez hudby. Cvičte jen sami se sebou. Nechte se vést zkušenými lektory. Vnímejte své tělo. Cestu duše, cestu těla… Na malou chvíli nikam nepospíchejte, Užijte si ten pocit.

Svoboda.

Vaše tělo.

Vaše mysl.

Vy jste „jóga ve městě“.

Vaše Martina 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.