Cesta multipotenciálních jedinců - jak spojit životní sny s prací

20131012-082048-mr.jpg

Martin Rosulek

Podnikám na volné noze a miluju dlouhodobé cestování. Prožívám digitální nomádství v praxi a rád si povídám s lidmi podobného smýšlení. Po dokončení právnické Více o lektorovi »

20131012-082048-mr.jpg

Martin Rosulek

Podnikám na volné noze a miluju dlouhodobé cestování. Prožívám digitální nomádství v praxi a rád si povídám s lidmi podobného smýšlení. Po dokončení právnické Více o lektorovi »

1555470-cestuj-po-svete.jpg

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Poznámka k termínu

Kurz je přes Skype.

Tento kurz je určen pro jedince, kteří cítí, že dlouhodobě nemohou najít jeden jediný zájem, kterým by protkali svůj život. Mají více zájmů, řadu koníčků a chtějí mít v životě pestrou náplň činností. Cítí uvnitř rozpor, že si musí nějak vydělávat peníze na život, a tak musí pracovat a svým koníčkům věnují jen svůj volný čas.

Tento kurz vzniká v návaznosti oblíbený článek na mém osobním blogu: Rebelský přístup multipotenciálních jedinců. Jste jeden z nich?

Jsem přesvědčen o tom, že přístup specialistů není jedinou možnou cestou spokojenosti a úspěchu a v tomto kurzu vám ukážu cestu multipotenciálních jedinců, kteří založili svůj život na spojování zájmů.

Kurz vedu v praktické rovině. Nečekejte školní přednášku, se zájemci jsem v kontaktu ještě před samotným kurzem a na kurzu procházíme konkrétní možnosti a cesty k deštníkovému přístupu (viz níže).

 

Nemít „to jediný“, „to jediný poslání“, ten jeden pravý „true calling“ je skvělá věc. Mít hodně zájmů a tříštit svoji pozornost přes mnoho oblastí nás nečiní nerozhodnými nebo nedospělými. Činí nás to originálními a inovativními!

Multipotenciální jedince lze definovat jako osoby, které mají řadu zájmů napříč různými obory a v životě vykazují kreativní pojetí svých činností.

Tito jedinci:

  • mají neobvykle dynamickou zvědavost,
  • jsou to osobnosti s širokým úhlem zájmu
  • mají neutuchající touhu objevovat nové.

Cíl specialisty je stát se odborníkem. Stát se expertem. Potřebuje jít hodně do hloubky, čím víc je v tom, tím víc zná svůj byznys a tím je větší expert a specialista.

Cílem multipotencialních lidí ale není dostat se na nějakou cílovou metu. Jejich cíl spočívá v získávání zkušeností a znalostí na své cestě. Plout, přijímat a zůstávat otevřený.

Obsah kurzu

  • Objevujeme životní poslání
  • Seznam neuskutečnitelných přání (bucket list, impossible list)
  • Boříme status quo (společnost se mýlí)
  • Pracovní pozice, které neexistují, ale přesto vydělávají peníze
  • Kreativní cesta ke spokojenému životu
  • Paralýza skutečného cíle
  • Deštníkové podnikání

Deštníkové podnikání

Výraznou část kurzu zaměřuji právě na spojení zájmů do formy, ze které dokážem postavit fungující a prosperující monetarizační model, ať už ve formě podnikání či kombinace zaměstnání.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.