Koučovací rozhovor - životní koučink

9934030-koucink.jpg

Alena Helebrantová

Jsem matka dospělé dcery, 30 let šťastně vdaná, vystudovala jsem VŠE v Praze a 20 let pracovala v oboru, postupem času jsem se začala zajímat o psychologii a Více o lektorovi »

9934030-koucink.jpg

Alena Helebrantová

Jsem matka dospělé dcery, 30 let šťastně vdaná, vystudovala jsem VŠE v Praze a 20 let pracovala v oboru, postupem času jsem se začala zajímat o psychologii a Více o lektorovi »

2889440-dsc_0050.jpg
Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili (12)

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 12 spokojených účastníků.

Životní koučink

Chcete si zjednodušit život, být vyrovnanější a spokojenější?

Neustále se o něčem rozhodujeme, něco řešíme, něco nás zlobí, nad něčím váháme, k něčemu se ne a ne odhodlat, potřebujeme se připravit na zásadní rozhovor ve firmě či s partnerem, o něčem se potřebujeme ujistit…

Velmi účinným způsobem, jak najít odpovědi na otázky a překonat překážky, které se nám denně staví do cesty v osobním i profesním životě, je koučovací rozhovor

Hlavním předpokladem pro koučování je chuť, touha a snaha něco změnit. Bez toho to nejde a bez toho koučování praktikovat nelze. Pokud se ale člověk rozhodne, že problémy řešit chce, že chce udělat změnu, že je připraven udělat první krok, není nic jednoduššího. Není čeho se bát, nebudete litovat, je to fajn a překvapivě účinné :-)

Naprostá diskrétnost je zaručena etickým kodexem, k jehož dodržování jsem se zavázala ICF.

Pro ty, kteří váhají uvádím, co koučink určitě není:

  • Koučování není mentoring. Kouč vám neřekne, co máte dělat (a pokud ano, tak je to špatný kouč), kouč neradí, ani nesděluje vlastní zkušenosti a názory (jako tomu bývá v kamarádských rozhovorech). Kouč vás vyslechne a snaží se vám pomoci najít vaše vlastní řešení, zdroje, motivaci.
  • Koučování není manipulace, tzn.že kouč nenavádí klienta (ani v dobré víře) k řešení, o kterém je sám přesvědčen, že by pro něj bylo nejlepší.
  • Kouč se neprojektuje do klienta, naopak ho plně respektuje a přijímá jej se vším všudy, takového jaký je.
  • určitě to není ztracený čas :)

Kde a kdy?

Místo (kdekoli v Praze) a termín je na vzájemné domluvě. Platba za konzultaci je dobrovolná a proběhne na místě po dohodě s lektorem.

Pro zájemce o firemní koučink uvádím základní principy spolupráce:

První schůzka je informační a účastní se jí společně zadavatel (zástupce firmy), klient (zaměstnanec) a kouč.
Zadavatel na schůzce sdělí cíl, kterého má být koučováním dosaženo. Kouč vysvětlí principy koučování, kterými se bude během konzultací řídit. Na konci schůzky si všichni tři účastníci zájem o koučování potvrdí.
Dalších sezení se účastní už pouze klient a kouč. Kouč zadavateli nesděluje obsah samotného koučování - vše, co se probíralo a k čemu se dospělo, zůstává mezi koučem a klientem.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.