Archetyp Lovkyně - ženy, která žije jinak

1kkee6j54raol3y-michaela-freeman-for-web.jpeg

Michaela Freeman

KREATIVITA, TRANSFORMACE a EMPOWERMENT - tyto tři hodnoty propojují všechny mé zdánlivě nesourodé projekty od podnikatelských, uměleckých a charitativních po vzdělávací. Vše, co vyučuji proto vychází z praxe. Kreativita Více o lektorovi »

1kkee6j54raol3y-michaela-freeman-for-web.jpeg

Michaela Freeman

KREATIVITA, TRANSFORMACE a EMPOWERMENT - tyto tři hodnoty propojují všechny mé zdánlivě nesourodé projekty od podnikatelských, uměleckých a charitativních po vzdělávací. Vše, co vyučuji proto vychází z praxe. Kreativita Více o lektorovi »

2a2m5zjjjj53zzs-zena-lovkyne-vypis.jpeg
Studio Subjektiv, Hala 40, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7 - Holešovice, Praha (mapa)

už jen 5 účastníků a kurz se uskuteční

Zbývá 10 míst

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Jsi žena, kterou baví a láká všechno, jen ne usedlý rodinný život? Chceš podnikat, tvořit, lézt po horách, jezdit na motorce, zakládat projekty, objevovat nové technologie nebo zachraňovat deštné pralesy? Ne každá žena v sobě totiž vidí archetyp matky, jejímž smyslem života jsou děti. A ne každá proto potřebuje co nejrychleji ulovit manžela. Možná chceš ulovit něco úplně jiného! Nejsi sama.

Pro koho je tento kurz? Pro ženy, které „to mají jinak“

Tento workshop jsem sestavila specificky pro...

 • Ženy, které hledají odvahu a cílevědomost a tato energie jim obecně chybí - a hledají tedy inspiraci
 • Mladé dívky, které cítí, že jsou jiné, než jejich vrstevnice a patrně budou mít i nekonvenční životní cestu
 • Akční ženy, které si jdou za svým, už svůj oheň zapálily, ale mají problémy jej ovládat, směřovat a nedělat "přešlapy"
 • Ženy, jimž "tikají hodinky," ale pořád mají pocit, že se "nechtějí usadit," i když okolí naléhá
 • Maminky, které zjišťují, že i přes lásku k dětem je tato role nenaplňuje a bojí se to přiznat (sobě i okolí)
 • Ženy, které za sebou mají úspěšné kroky, dělají si věci "po svém," ale stále nejsou spokojené nebo mají problémy ve vztazích
 • Pro všechny dračice, které od okolí slýchají, že jsou "moc hrr," příliš náročné nebo "se zbláznily," protože se snaží jít za svým cílem

Možná jste to o sobě nevěděly, ale jste další v řadě milionů žen před vámi s tímhle nastavením, které buď byly svým okolím ctěny nebo zatracovány a nejednou upáleny na hranici. Jste duchovními následovnicemi šamanek, amazonek, kněžek, věštkyň, bojovnic a lovkyň. Ani dnešní společnost pro nás pořád nemá jasnou škatulku. Pro jedny jsme „sobecké mrchy,“ pro druhé „otravné feministky,“ pro další „kariéristky“ – a to i když zrovna zářnou kariéru nemáme a věčně dobrovolničíme. Ani ve vztazích to není jednoduché, protože muže sice přitahuje náš nekonvenční odvážný duch, ale pak těžko nesou, když nejsou hlavní kápo.

Archetyp Lovkyně je klíčem k pochopení jedné z forem ženské energie, která je tak podobná té mužské, že často slyšíme, že jsme „moc jako chlapi,“ takže pak klopýtáme na podpatcích, abychom to dohnaly. A ono to stejně nefunguje. Slyšíme, že z nás „pořádná ženská stejně nikdy nebude“ nebo, že jsme „chlap v sukních.“ Nemusíte hrát role, nemusíte být jako ostatní a už vůbec nemusíte hledat štěstí tam, kde ho nachází jiní. Jde to lépe.

Co Tě na kurzu čeká?

Tento kurz je někde na pomezí mezi přednáškovou a sdílecí formou. Ženy dračice obvykle buď nesnáší už pouhou myšlenku ženského kruhu nebo je milují. I já jsem si nedovedla představit, proč bych se měla scházet se skupinou žen a tlachat o vaření a laku na nehty. Jenže... za prvé, tento kurz takový není a za druhé... dokud si nezahojíte vztah k ženám, těžko budete hledat vztah sami k sobě. Takže ano, čeká vás skupina žen, ale takových, které to také mají jinak!

V přednáškové části si probereme:

 • Archetyp ženy - lovkyně a jeho atributy
 • Archetyp Lovkyně v kole roku a ve vývojové fázi žen
 • Typické příběhy mýty z minulosti - od bohyně Artemis po Johanku z Arku... a co mají společného
 • Pochopení energie ohně a jak se projevuje u žen (intelektuálně, fyzicky, emočně, energeticky)
 • Hra s ohněm - jak zvládat svou intenzitu, nedělat přešlapy a nestát se "chlapem v sukních"
 • Lovkyně a muži - úskalí vztahů, kde muž musí být parťákem při lovu a ne princem-zachráncem
 • Lovkyně a feminismus - proč jsme tak trochu jiné feministky nebo se tak (kupodivu) necítíme vůbec
 • Pochopení principu odvahy - otázky sebevědomí, leadershipu, osobních hranic, zodpovědnosti i integrity
 • Role Lovkyně jako dar - co přinášíme zbytku světa a jak svou autentickou sílu využít

Zapalte svůj vnitřní oheň

Mnohé ženy svou vnitřní touhu odmala zcela potlačí a hrají roli „hodné holčičky.“ Máte v sobě oheň, sny, vášeň, ale tu odvahu vám někdo sebral. Váš oheň od dětství dusí slova jako „neruš,“ „neotravuj,“ „buď zticha,“ nebo, jak říkala moje paní učitelka: „Ty musíš mít pořád nějaký extra buřty.“

Výsledkem toho může být obrovská vnitřní i fyzická únava (nebo i nemoci), protože se nutíte do rolí, které vám nejsou vlastní. Paradoxně se pak stává, že ohnivá žena se cítí vyhasle, raději se neprojevuje a svého ohně se bojí. Celkem právem - on je to dost nebezpečný živel.

A protože chybí příklady a podpora žen, které ho umí krotit, raději do toho nejdeme vůbec. Mnohé z nás jsou vůči této své síle doslova slepé. Nevíme o ní, a pokud ano, znevažujeme ji – „tohle přece umí každý.“ Ne, neumí. Máte dar, kterého si nevážíte, a to působí doslova toxicky.

Je tu ale i druhý paradox – žijeme ve světě s dominantní mužskou energií. Zatímco pro tři čtvrtiny žen se toto téma dotýká jejich možnosti projevit city a plynout nebo snahy skloubit mateřství s prací, u lovkyň je to jinak. Lovkyně jsou v mužském světě jako doma. Snadno se zde orientují a naučí střílet. Jsou cílevědomé a schopné, jen ne doceněné a respektované.

Najdeme je ve vůdčích nebo zodpovědných pozicích, kde sice excelují, ale za cenu postavení se do role ženy – generálky, která táhne všechno sama. Tato role je vysilující a nepříjemná pro okolí. Na ostatní jsou takové ženy „moc“ a tlačí na pilu i tam, kde to není třeba.

Místo, aby zapálily svůj vnitřní oheň, jsou zkušenými požárnicemi. Dokážou zachraňovat ostatní, vést firmy (které vydělávají někomu jinému), obstát mezi žraloky v politice (ale na kandidátce nejsou) nebo být výkonnější sekretářkou, než je šéf. Mít pevné brnění, ostré lokty a jazyk jako břitvu ovšem není totéž, co být sama sebou. Jste ve správném prostředí, máte úspěchy, ale spokojenost nepřichází. Jste totiž o kolej vedle. Vaším ohněm si zatopili jiní. To bolí.

Vstupte do své autentické síly

Oheň ve vás možná udusili nebo zneužili, ale jiskra tam pořád je. Pojďme toto citlivé a velmi osobní téma otevřít a popovídat si o něm v bezpečném kruhu dalších žen, které to „také mají jinak.“ V kreativním prostředí Studia Subjektiv si společně projdeme inspirující příběhy z historie a zkusíme je převést do moderního života.

Naučím vás chápat zdroj své síly v kontextu ostatních osobnostních typů – v čem a proč jste vlastně jiné, co si máte „vydupat“ a co nechat plavat. Budeme si povídat o tvořivosti, autentičnosti, emocích, módě, zdrojích energie, leadershipu, osobních hranicích, kariéře, zdraví i lásce.

Pochopíte, že je v pořádku mířit vysoko, protože jedině tak si můžete naplno stoupnout do své síly. Teprve potom se můžete svobodně rozhodnout, zda a kdy do vašeho života zapadá manželství nebo rodina a jak si to nastavíte. Bude i jasnější, zda chcete budovat kariéru nebo vést něco svého, zda si postavit dům nebo procestovat svět s batohem na zádech.

Nejistota často působí víc škody, než tlak společnosti, abyste zapadli do nějaké škatulky. Ale jistotu budete mít teprve poté, co si přiznáte a zkrotíte svou sílu. Začněte ji uplatňovat v denním životě, je vaše! A o tom je tento workshop.

Propozice kurzu

 • Pořadatel: Subjektiv z.s.
 • Místo konání: Studio Subjektiv v Hale 40, Pražská tržnice v Holešovicích (poblíž prodejny Alza) - mapku dostanete mailem
 • Čas: Celodenní sobotní kurz 10:00 - 16:00
 • Maximální počet účastnic: 10
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně, plus závěrečná diskuze cca 1 hodinu
 • Materiály: cena zarhnuje obsažné tištěné materiály pro domácí studium
 • Pohoštění: cena zahrnuje drobné pohoštění, teplé a studené nápoje

Napni luk a střílej do tlačítka „Přihlásit se.“

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?