Mastermind pro záchranáře lidských duší aneb odborníky z pomáhajících profesí

1kkee6j54raol3y-michaela-freeman-for-web.jpeg

Michaela Freeman

KREATIVITA, TRANSFORMACE a EMPOWERMENT - tyto tři hodnoty propojují všechny mé zdánlivě nesourodé projekty od podnikatelských, uměleckých a charitativních po vzdělávací. Vše, co vyučuji, proto vychází z denní praxe. Více o lektorovi »

1kkee6j54raol3y-michaela-freeman-for-web.jpeg

Michaela Freeman

KREATIVITA, TRANSFORMACE a EMPOWERMENT - tyto tři hodnoty propojují všechny mé zdánlivě nesourodé projekty od podnikatelských, uměleckých a charitativních po vzdělávací. Vše, co vyučuji, proto vychází z denní praxe. Více o lektorovi »

88tqyxkgtewlyi0-save-me-main.jpeg
Kodaňská 81/4, Praha 10 - Vršovice, Praha (mapa)

už jen jeden účastník a kurz se uskuteční

Zbývá 10 míst

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Poznámka k termínu

Mastermindová skupina je určena ke vzájemnému sdílení a je zdarma

Jsi učitelka, lektor, terapeut, lékařka, léčitel, business coach nebo třeba astroložka? Pracuješ v oboru pomáhajícím lidem v jejich rozvoji? Přijď do kruhu ostatních profesionálů posdílet svá úskalí i nápady. Víc hlav víc ví!

Pro koho je toto setkání

Pro všechny, kteří pracují s lidmi a pomáhají jim se rozvíjet, zejména:

 • Vzdělávání a kariérní rozvoj: učitelé všech stupňů, lektoři, konzultanti, business coachové, umělečtí coachové, pracovníci HR…
 • Zdraví a životní styl: lékaři, terapeuté (tradiční i alternativní), výživoví poradci, trenéři, cvičitelé, léčitelé, bylinkáři, pečovatelé, sociální pracovníci…
 • Osobní a duchovní rozvoj: life coachové, poradci, vědmy, druidové, kněžky, astrologové…

Lidé k vám chodí pro radu a očekávají od vás řešení. Za kým chodíte vy?

Cíle setkání

Cílem je zajistit vzájemné propojení a emoční i praktickou podporu pro všechny, kdo:

 • Hledají spřízněné duše, se kterými mohou posdílet svá profesní úskalí
 • Mají nějaký nápad, vědí jak jej realizovat, ale chybí jim kontakty a zkušenosti
 • Mají nějaký projekt, který se snaží lépe definovat, uchopit nebo rozjet (třeba chcete napsat knihu, rozjet kurz nebo vymyslet novou službu)
 • Hledají lidi do party nebo nápady na to, jak zajistit, co je potřeba pro další vývoj kariéry
 • Hledají doporučení na dodavatele služeb a zdroje informací
 • Bojují s marketingem a propagací, nevědí, jak se prezentovat
 • Chtějí v bezpečném prostředí procvičit prezentaci své práce nebo projektu, např. před konferencí nebo důležitou schůzkou
 • Přemýšlí o změně kariéry, jiném nastavení služeb nebo klientely / řeší, jak dál
 • Chtějí získat zpětnou vazbu a další nápady, případně obchodní partnery

Co Tě na tomto setkání čeká?

Ve skupině bude max. 10 účastníků. První dvě hodiny (plus mínus) budeme věnovat prezentacím jednotlivých účastníků. Každý dostane minimálně 10 minut, aby se prezentoval. Bude-li účastníků méně, o to víc času dostanete, tohle je tedy minimum.

V rámci prezentace zkuste vysvětlit následující body:

 • Co děláš – metoda, cílové publikum/klientela, dosavadní zkušenosti
 • Kde momentálně jsi a kam směřuješ – v jaké fázi kariéry se nacházíš (spokojenost/nespokojenost s tím) a kterým směrem se plánuješ dál rozvíjet
 • Co teď nejvíc potřebuješ – tedy kromě peněz, to je asi jediné, co zpravidla nejde vymyslet v tomto kontextu, na to jsou podnikatelské inkubátory, andělští investoři a specialisté na psaní grantů. Hledáš nápady, zpětnou vazbu, kontakty? Potřebuješ si jen postěžovat a získat emoční podporu? To je také ok. Zkus jasně definovat, co pro Tebe skupina může udělat.

Cílem prezentace není prodat ostatním Tvé produkty či služby! Doporučuji udělat raději kratší prezentaci a následně dát prostor k diskuzi. Je tu technika na puštění Powerpointové prezentace nebo videa – v případě zájmu mi dejte předem vědět. Vůbec to není povinné! Spíš doporučuji si sepsat body na papír, abyste na nic podstatného nezapomněli.

Poslední hodina je určena především ke společné diskusi a networkingu.

V závěrečné části večera se můžeme dohodnout, zda se chceme sejít znovu a do té doby si dát veřejný závazek hýbnout se svým plánem nebo projektem.

Co je mastermind?

Mastermind není jen forma setkávání, jde o nastartování procesu synergie – tedy jedna plus jedna je víc než dva. Síla skupiny je až magická. Nejde jen o to, že si předáte zkušenosti nebo kontakty. Svůj nápad musíte říci nahlas, odhodlat se, dát mu energii a prezentovat ho lidem, kteří opravdu naslouchají a jsou připraveni poradit, pokud vědí jak. Skupina společně přijde na řešení, která by jednotlivci prostě nevymysleli sami.

Master mind, tedy „mistrovská mysl“ je právě ono nabité emoční pole, kde lítají nápady a otevírají se brány představivosti. Je to, jako bychom doprostřed kruhu pozvali múzu nebo genia loci nebo celou armádu strážných andělů, říkejte si tomu, jak chcete. Naše společná múza má ale určité požadavky – naslouchání, upřímnost, otevřenost, konstruktivní kritiku, která neubližuje, a diskrétnost.

Vynálezce Howard Aiken řekl „Nestrachujte se, že vám někdo ukradne nápady. Pokud jsou vaše nápady alespoň trochu dobré, budete je lidem muset narvat do chřtánu.“ Realizovat a prosadit originální nápady je prostě dřina. I přesto chci zdůraznit, že se od účastníků očekává důvěrnost a mlčenlivost mimo skupinu, pokud již nejde o zveřejněný projekt či službu, tam se naopak čeká nadšené šíření J.

Proč přijít na mastermind ke mně?

Od roku 1996 se, kromě praxe, věnuji tvořivosti na úrovni mechanismů a principů a také učím kurzy odblokování kreativity, osobního a duchovního rozvoje. Má vlastní práce se pohybuje na hranici uměleckých, podnikatelských a charitativních projektů a osobního rozvoje. Díky této různorodosti se nezaměřuji jen na jeden svůj obor, ale znám prostředí a potřeby lidí ze zcela odlišných prostředí.

Jsem spoluzakladatelkou několika projektů v oblasti vztahů lidí a zvířat. S Pomocnými tlapkami jsme v ČR rozjeli první výcvik asistenčních psů, následně jsem se soustředila na terapie za pomoci zvířat coby organizátoka a lektorka. Napsala jsem metodiku animoterapie (skripta pro kurzy) pro odborníky z oblastí zdravotnictví, vzdělávání a sociální práce, ale i dobrovolníky.

Spolu s mezinárodním týmem jsem vytvořila metodiku Anatomie hodnot. Řadě umělců, coachů a léčitelů jsem pomáhala s propagací a rozvojem jejich projektů.

Propozice setkání

 • Pořadatel: Michaela Freeman
  Místo konání:
  Kodaňská 81/4, Praha 10 - Vršovice (vchod vedle kavárny FLAT)
 • Maximální počet účastníků: 10
 • Prostor pro vaše dotazy: prezentace cca 10 minut, jinak diskuze průběžně
 • Pohoštění: na místě jsou k dispozici teplé a studené nápoje a drobné pohoštění, chcete-li přinést nějakou dobrotu navíc, jste vítáni

Přijď a přiveď přátele :-)

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.