8394840-img-7016-2.jpg

Dagmar Sučová

Na Naučmese od 8. 1. 2015, vedl/a kurzy pro 9 účastníků. Navštívil/a 9 kurzů.

Cestovatelka tělem i duší, věčně toužící po dobrodružství a poznávání. Fascinovaná španělštinou a portugalštinou i pohodovým životním stylem beze spěchu a stresu. Delegátka průvodkyně, která našla svůj domov na magickém kapverdském ostrově Boa Vista.

Není divu, že se mým vytouženým oborem stal právě cestovní ruch, který jsem vystudovala v kosmopolitním Amsterdamu. Toto město se mi stalo domovem na dlouhých 5 let, a dalo mi příležitost naučit se soužití s lidmi z mnoha různých kultur a uvědomit si, že je lepší se soustředit na to, co nás spojuje než na to, co nás rozděluje.

Většina studentů se spokojila s jednou stáží, já chtěla hned dvě: díky troše tvrdohlavosti jsem pak strávila úžasného půl roku na pohádkovém ostrově Mauricius, a zbytek roku pak na španělské Gran Canarii, kde jsem zakotvila v luxusním wellness centru 5* hotelu. Po dokončení školy to vypadalo, že se mým osudem stane slibně se rozjíždějící kariéra v úspěšném korporátu jménem Booking.com.

To bych ale nebyla já, a tak moje toulavá duše zatoužila po dalším dobrodružství. Takže jsem se na začátku roku 2011 ocitla na palubě zaoceánské lodi plující na Havaj, abych si posléze konečně splnila svůj velký sen – půlroční cestování po Mexiku a Guatemale. Krátce po návratu do ČR pak přišla první opravdová delegátská pozice, a to rovnou v destinaci snů – Dominikánské republice.

Práce delegáta mne uchvátila, a tak jsem strávila tři letní sezóny v Turecku a Řecku. Na konci sezóny jsem ale vždy byla smutná, že se léto končí, a proto jsem nepřestávala hledat celoroční destinaci. Našla jsem to pravé v podobě Kapverd, které jsou stále více vyhledávanou destinací, a hlavně - heslo soustroví je "no stress"! 

Protože prakticky neustále odpovídám na spoustu dotazů ohledně práce delegáta a pokouším se uvést na pravou míru mýty s ní spojené, rozhodla jsem se své zkušenosti sdílet a pomoci tím ostatním. Ať už vás zajímá práce delegáta/průvodce, život na Kapverdách nebo dlouhodobý pobyt v zahraničí, věřím, že vám dokážu poradit, abyste si i vy ten svůj velký sen mohli splnit!

Dagmar

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.