Rychlokurz cestovatelského focení

20120302-114154-jan-rybar.jpg

Jan Rybář

Jsem novinář, fotograf, navíc píšu knihy, ale hlavně se snažím dělat, co mě baví. Vystudoval jsem geologii, a proto jsem kdysi na Sibiři našel mamutí kel. Více Více o lektorovi »

20120426-100521-12-kurz-fotografovani-ng-rybar-1.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Vyrážíte někam na cesty? A říkáte si, že by třeba ty fotky mohly být ještě o něco lepší, než minule? Pak neváhejte, a přijďte na tenhle rychlokurz cestovatelské fotografie. Věřte mi, že vím, o čem mluvím: do světa s foťákem vyrážím více než dvacet let.

Teorii řešit nebudeme, zato vás zahrnu praxí: nejdříve vám v milé kavárně během hodiny na desítkách fotek ze všech kontinentů ukážu pár "tajných triků", díky nimž prostě vaše fotky budou z hodiny na hodinu lepší (opravdu!).

No a pak na dvě hodiny vyrazíme do ulic Starého Města a vyzkoušíme ty triky v praxi, tedy budeme fotit, fotit, fotit. Vyzkoušíme si, jak nacpat do fotky atmosféru místa, jaké typy záběrů užívat pro různé cestovatelsko-dobrodružné účely a jak čelit různým foto nástrahám, ať už v Barmě či na Šumavě. Prostě vás přesvědčím, že fotit se dá opravdu líp, a to hned (focení je víc řemeslo, než umění, i když vám mnozí budou tvrdit opak).

Podívejte se níže na další fotky, na kterých vás budu trénovat.

Případně můžete prozkoumat články z mého fotoblogu, který píšu pro web National Geographic Česko.

Tak se těším!

Pro koho to vše je

Pro kohokoliv. Zrcadlovky jsou možná ve výhodě, ale nejsou rozhodně podmínkou – stačí jakýkoliv foťák (!). Snažím se učit tak, že to dává smysl pro začátečníky, i pokročilé. Po půl deváté se setmí, tak zkusíme i noční focení.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.