8818050-ales-hmmm-ctverec.png

Aleš Vrána

Na Naučmese od 3. 10. 2012, vedl/a kurzy pro 369 účastníků. Navštívil/a 4 kurzy.

Pomáhám lidem k úspěchu pomocí koučování

Moje životní poslání je spojeno s oborem profesionálního koučování. Jako jeden z malé skupiny koučů v ČR jsem držitelem certifikace PCC od ICF (mezinárodní federace koučů). Jsem trenér koučů, vedu akreditované výcviky a připravuju kouče na certifikaci. Moje mise je změnit historii koučování v čechách pomocí komunity Život Jako Hra.

Dřív jsem si myslel, že budu celý život v IT
Do počítačů jsem se zamiloval když mi bylo šest a vydrželo mi to krásných 20 let. V IT jsem začínal na technických pozicích, poté projektový management a poté jsem několik let vedl týmy. Moje nadšení pro technický svět vystřídalo nadšení pro svět lidí a jejich rozvoje. Být šéfem týmu mi přestalo stačit, potřeboval jsem větší výzvy

Koučování je moje poslání
Jsou jen dva důležité datumy v lidském životě. První je datum narození. Druhý je, když zjistíte proč jste se narodili. Já to zjistil. Pomáhat lidem, aby se jim dařilo - to je moje téma. Koučování je nejefektivnějším nástrojem pomoci lidem. Je skvělé vědět kam patřím. Koučování je můj obor, tady jsem doma.

Učím kouče
Škola, která mě naučila koučovat je americká. Jmenuje se Coachville. Založil ji Thomas Leonard, otec zakladatel koučování, zakladatel ICF. Jeho pokračovatel Master Coach Dave Buck je mým mentorem a koučem. Rozhodl jsem se v koučování jít mnohem dál, než jen být koučem mých hráčů. A tak vzniknul projekt Život jako hra. Učím kouče koučovat. Od začátků po mistrovství.

Buduju tým
Lidé potřebují kouče. Moje časová kapacita je zaplněna a zároveň a je čas jít dál - postavit tým. Jsem vizionář. Mám vizi o tom, že koučování v čechách posuneme o mnoho dál. Věřím, že spolupráce je silnější než konkurence. Budujeme tým, novou generaci koučů, která se v následujících letech profesionalizuje a vytvoří nejsilnější značku v koučování v čechách. To je projekt Život jako hra.

Lidé o mě říkají, že jsem nekompromisně pozitivní člověk.
Moje silná stránka je optimismus. Nejsem však ten, kdo se na svět dívá růžovými brýlemi.

Moji klienti hrají velké hry
Nejčastěji jsou to majitelé firem, ředitelé a manažeři. Pomáhám jim stát se skvělými leadery. Leaderem se člověk nerodí. Můj ideální klient je otevřený novému učení, zvídavý a hledá cestu jak být lepší. Přiznat si, že může existovat lepší cesta je základem.

Moje úspěchy (pro ty koho zajímají)
Jsem držitelem certifikace Professional Certified Coach (PCC) od International Coaching Fedaration
a CoachVille Professional Certified Coach (CVPCC).
Jsem certifikovaným trenérem největší školy koučování na světě - Coachville.com.
V rámci projektu "IReSoft jako hra" jsme zvítězili v soutěže vyhlášené ICF ČR o nejlepší projekt roku 2015 zaměřený na rozvoj koučovací kultury ve firmě.
Získal jsem ocenění jako nejlepší posluchač roku 2015 na University of Applied Management.
Založil jsem v Brně první Toastmasters kluby - Brno Toastmasters, Brněnští Toastmastři, Breakfast Toastmasters, CB&I Toastmasters
Stal jsem se nejzábavnějším řečníkem na světě (v češtině) roku 2012 v rámci soutěže Toastmasters
Založil jsem DIY komunitu Lesní party, která od roku 2010 pořádá festivaly elektronické hudby

Volný čas
Jsem nadšený čtenář. Běhám, plavu a cestuju. Několik měsíců v roce trávím v zahraničí, kde získávám odstup a nadhled.

Aleš

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.