45cpdatbkto3t8y-vendulka-panevni-dno-2.jpeg

Vendulka Pánková

Na Naučmese od 14. 8. 2018, vedl/a kurzy pro 94 účastníků.

Jsem tu pro všechny ženy, které chtějí poznat lépe své tělo a sebe sama a podpořit svou ženskou energii. 

 

Jsem specialistka na zdravé pánevní dno a menstruaci bez bolesti a další témata spojená s ženskou pánví a lůnem, lektorka tance a zdravého pohybu, a také somatická koučka.

 

Přes vášeň k tanci jsem se protančila k vášni ke zdravému pohybu, a nyní vedu kromě kurzů orientálních a indických tanců a prožitkového tance pro ženy také lekce Cvičení pro ženy, které v sobě kombinují všechny metody, které jsem nasbírala a jejich funčnost ověřila na vlastním těle (práce s pánevním dnem, cvičení dle Mojžíšové, Spirální stabilizace páteře, rehabilitační cvičení, škola bederních svalů, Labanova analýza pohybu, principy zdravého pohybu, masážní techniky atd.).

 

Má touha po propojení tělesné roviny s psychosomatikou a prací s energií a ženskostí se zhmotnila v podobě Školy pánevního dna, jejíž jsem akreditovanou lektorkou, a v její Metodě 3x3, která mne dovedla k celostnímu přístupu k ženské pánvi.

Pomocí práce s pánevním dnem učím ženy předcházet inkontinenci, opečovat pánev po porodu, nebát se menopauzy, naladit se na svou cykličnost, objevovat více potěšení z intimity, zabydlet se v těle a užívat si svou ženskost naplno.

Specializuji se na úlevu od menstruačních bolestí a zlepšení vztahu k menstruaci a jejího prožívání v projektu Menstruace bez bolesti, který obsahuje jak online program, živé kurzy i individuální konzultace.

 

Zabývám se také tématy ženskosti, ženské energie, cykličnosti a ženských rituálů - tuto mou stránku můžete poznat třeba pravidelných ženských kruzích naživo i online, na kurzech Loona dance - ženského prožitkového tance, nebo v rámci projektu zaměřeho na menstruaci - Mám své dny, na kterém se podílím.

 

Od roku 2023 spolupracuji na výzkumu menstruačního cyklu na FTVS UK (kam vás tímto srdečně zvu :) ) a o ženské cykličnosti jsem měla možnost přednášet jako keynote speaker i na vědecko-popularizační konferenci FTVS - Scientia movens. 

 

Potkat se se mnou můžete na celodenních kurzech po celé ČR i ONLINE.

Učím ženy vnímat své tělo a užívat si pohyb zdravě, s radostí a vědomě, pochopit souvislosti a cítit se lépe.

 

Těším se na setkání s vámi!

Vendulka

 

Mé vzdělání:

 • Akreditovaný výcvik Lektor tance (MŠMT)
 • Akreditovaná lektorka Školy pánevního dna (Zdravotní cvičení s akreditací MŠMT)
 • Škola bederních svalů (M. Cusanová)
 • Spirální stabilizace dle MUDr. Smíška (1ABCD)
 • Loona Dance Academy - školitelka výcviku
 • Somatické koučování - roční výcvik (www.somatickekoucovani.cz)
 • Další kurzy zaměřené na zdravý pohyb (IQ pohyb - Těhotné a po porodu, Pánevní dno, Core, Cvičení pro seniory, Zdravá záda, Vitální jóga, Restorativní jóga, Hormonální jóga a další)
 • Cvičení podle Ludmily Mojžíšové (centrum Třezalka)
 • Masér pro sportovní a rekondiční masáže (EduSpa - akreditace MŠMT)
 • Výcvik ženských rituálů (www.knezkabohyne.cz)
 • Taneční workshopy (klasické i folklórní tance orientu, bollywoodský tanec, různé další taneční styly)

Vendulka

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.