4s8wbfx731d-14289975-10202131775733751-5889536608695992387-o.jpg

Tomáš Pícha

Na Naučmese od 28. 3. 2017. Navštívil/a 2 kurzy.

Primárně bych chtěl říci, že raději mluvím, než píšu. Mám poruchu, které se říká dyslexie. Blbé je, že v reálném životě to nikoho nezajímá. Stejně jako jakékoliv jiné problémy, poruchy a strachy, které člověka limitují. Takže dokud na tom nejste tak špatně, že byste mohli ze svého hendikepu udělat přednost, raději o tom nikomu neříkejte ;-)

 

Určitě jste někdy slyšeli slovíčko flow, poslední dobou je to dost moderní slovo. To je časový úsek, kdy děláte to, co Vás baví, a zrovna Vás to opravdu baví.

Já tento pocit zažívám při přednášení.  A světe div se, když to baví mě, baví to i ty posluchače. Důležité je najít si zajímavé téma.

Dříve jsem pracoval ve firmě, kde jsem měl možnost formou přednášek předávat své zkušenosti poměrně často, bohužel to byla jedna z mála předností této firmy, ale o tom si povíme na kurzu.

Od té doby jsem si říkal, že nejdříve potřebuji něco vybudovat, abych měl o čem mluvit, měl co předat těm posluchačům.  Zhruba o deset dní dříve, než jsem začal psát tyto řádky, mi jedna moc chytrá osoba položila skvělou otázku. „A kdy to bude? Kdy budeš hoden předávat své zkušenosti ostatním?  Jak to, že jsi před 5 lety mohl a teď nemůžeš?“  No a tak jsem začal hodnotit.

Proč jsem hoden předávat své zkušenosti dále? Co jsem prozatím vybudoval?

10let se živým finančním poradenstvím, zastával jsem několik let vysoké manažerské funkce v jiných poradenských firmách a dnes jsem většinovým vlastníkem jedné takové.

Stále se starám o velký klientský kmen, jehož důvěra se dá krásně změřit tím, že každý měsíc tito lidé posílají více jak 1,2 milionu korun na produkty, které jsme společně uzavřeli.

Mimo finance jsem spolumajitelem fitness centra, je to zatím jen krátce, proto to na mě ještě není vidět :-D 

Jsem hlavním projektovým manažerem velkého projektu výstavby datového centra za necelých sto milionů korun. Do toho kandiduji v našem malém městečku do komunální politiky. Zároveň studuji vysokou školu a mám za sebou nespočet workshopů a certifikací na téma prodeje, osobnostního růstů, managementu a psychologie, od takových jmen jako je Jan Laibl, Marian Jelínek, Jiří Pinc, Mudr. Ivana Honzlová a další.

 

Mimochodem zásadní bylo, napsat si to. Až tehdy jsem zjistil, že mám co předat!

 

Jedna ze tří věcí, která lidi v práci naplňuje, je pracovat pro nějaký vyšší cíl. A pro mě je to dělat z lidí lepší obchodníky.

Lepší finanční poradce. Ne tak, že budou umět prodat všechno, ale tak že budou mít nějaké etické a morální hodnoty, které budou zastávat. Žijeme ve světě, kde je zakazován podomní prodej?! Jen proto, že si obchodníci myslí, že své kvality dokazují tím, jak moc velkou hovadinu dokáží prodat.

Věřím, že dobrý obchodník je ten, na koho se dá spolehnout jen na podání ruky.

Dobrý obchodník dělá takový obchod, kdy je spokojený jak zákazník, tak prodejce. A vězte, že zákazníkem takového obchodníka chce být každý.

Mimochodem jedna z věcí, kterou využívají dobří obchodníci k prodeji je zvědavost a proto Vám na kurzu rád sdělím ty další 2 věci, které jsou zásadní pro to, aby člověka jeho práce naplňovala.

 

Jestli jste to dočetli až sem, tak se uvidíme na kurzu ;-)

Mějte se fajn.

Tomáš

Navštívené kurzy (2):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?