Zastavení u šálku - relaxační techniky a zpřítomnění prakticky

7rdrn57u944z8vy-stepan-les.jpeg

Štěpán Pastula

Lektorování a kurzům osobního rozvoje se věnuji již od roku 2010. Procestoval jsem přes třicet zemí světa a za 10 let více jak polovinu času pobýval na cestách Více o lektorovi »

4ln93k0uj9ci6z6-grafika-uvod-3.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 10 spokojených účastníků.

"Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít." H. H. Dalai Lama

Být schopen se zastavit a spočinout v přítomném okamžiku je velice důležité pro náš úspěšný a naplněný život. Cesta k němu vede různými směry a my si na těchto setkáních ukážeme a budeme praktikovat některé z nich. Máte možnost si vyzkoušet a procvičit různé relaxační metody jako mindfulness, dechová cvičení, relaxace imaginacemi, autogenní trénink a dynamická meditace.

Proč zrovna zastavení u šálku?

Součástí každého setkání bude zahajovací rituál s popíjením čaje. Popíjení čaje a plné prožívání přítomnosti  spolu úzce souvisí a slouží jako odrazový můstek k dalším technikám přímého prožitku, plné pozornosti a bytí tady a teď.

Tak jako každý šálek čaje je jedinečný i každá skupina bude jiná. Jednotlivá setkání se zaměří vždy na jednu nebo více metod, které vybere lektor podle aktuálního nastavení a složení skupiny. Tyto metody poté probereme a prakticky nacvičíme.

Jak a kdy to probíhá?

Setkání probíhají v dvoutýdenním intervalu ve středu večer v centru Prahy na Vinohradech pod vedením Štěpána, zkušeného kouče a lektora. Délka seance je 1,5 hodiny a skládá se ze tří částí.

1) část - Zahájení a rituál, představení technik(y)

2) část - Praktická část programu

3) část - Dotazy, sdílení a zakončovací rituál

Cílem je odnést si vědomé zklidnění, soustředěnost, schopnost relaxace a zvládání stresu a odstranění napětí na fyzické i psychické úrovni. Zároveň je důležité vytvoření inspirativního prostředí, ve kterém má každý co se naučit a předat.

V této skupině je doporučená pravidelnost a je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak pro lidi, kteří hledají vhodné prostředí a podporu pro svoji vlastní praxi (například účastníci kurzu Mindfulness - zažívej, poznávej proměňuj). Je potřeba se předem přihlásit, jelikož má skupina omezenou kapacitu 10 účastníků.

Co je potřeba si vzít sebou?

Pohodlné oblečení, dobrou náladu a otevřenou mysl.

Účast na setkání není zpoplatněna a je založena na dobrovolném příspěvku "do klobouku" dle vlastního uvážení.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.