4382550-pm.jpeg

Petr Moučka

Na Naučmese od 11. 8. 2015, vedl/a kurzy pro 79 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Moje firma vyškolila v kurzech sebeobrany a první pomoci již více jak 12 tisíc lidí. Z toho již 71 jsme přímo zachránili život a bezpočtu dalších jsme pomohli se kritickým situacím vyhnout. S vlastním stylem jsme se dostali až ke školení speciálních jednotek v Mexiku.

Jak jsem se k tomu dostal?

Můj vlastní systém sebeobrany jsem založil před 20-ti lety, ale bojová umění a sebeobranu se učím již od dětství. Mnoho let jsem trénoval Karate, Wing Tsun, Musado, ale i mnoho jiných… pokud Vás to zajímá - mrkněte se sem. Vadilo mi, že tradiční styly lžou o tom, jak to bude fungovat všem, jak rychle se to člověk naučí, ale i o tom, že na to, aby jste se ubránili, potřebujete roky praxe. Také mi dost vadilo, že se všude učí, jak řešit vlastní boj, ale jen málo o tom, jak se boji vyhnout nebo co dělat po něm.

Proč to děláme?

Protože chceme chránit slabší, a nemůžeme být všude. Protože chceme zachraňovat životy, ale víme, že rozhodují první momenty a první lidé, kteří pomůžou. A protože chceme lidem otevírat oči a ukazovat, že ne vše funguje tak, jak si lidé vybásní z filmů nebo nereálných tréninkových technik a metod.

V čem je to tak jiné?

… především v tom, že my nejsme “jen” dobří bojovníci, ale především skvělí učitelé. Jde nám o to, aby lidé z kurzů neodcházeli jen spokojení, ale nadšení z toho, jak rychle, kvalitně a snadno se naučili zásadní věci pro zvládnutí kritických situací ve svém životě. A navíc, že se u toho skvěle bavili. … my Vás totiž nebudeme učit kvanta technik - ukážeme Vám jich jen několik a ty naroubujeme na mnoho každodenních i výjimečných situací, kde jde doslova o život.

A co si o tom myslí absolventi?

… mrkněte se třeba na reference z autonehody a na to, jak jí po kurzu hodnotí velmi nároční specialisté na vzdělávání z Grow Jobu (kteří stojí za mezinárodní knihou a semináři na téma Konec Prokrastinace) ve videu:

Petr

Navštívené kurzy (1):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.